Kategorie
Nowe produkty
Nowe produkty
Wszystkie nowe produkty
Uchwyty do projektorów – jak dobrze zamontować projektor?

Uchwyty do projektorów – jak dobrze zamontować projektor?

Uchwyty do projektorów – jak dobrze zamontować projektor?

Kinomaniacy decydujący się na posiadanie projektora wiedzą, jak ważny jest odpowiedni montaż tego urządzenia. Ustawienie sprzętu ma ogromny wpływ na jakość wyświetlanego obrazu, a na tym najbardziej zależy miłośnikom filmów. Aby móc w pełni cieszyć się z wysokiej klasy obrazu, którą oferuje wybrany projektor, należy wybrać dogodne miejsce montażu. Wyznaczona strefa powinna pozwolić na ustawienie projektora na takiej samej wysokości jak górny brzeg ekranu.

Rodzaje uchwytów do projektorów

Montaż projektora bardzo często wiąże się z koniecznością posiadania dedykowanego uchwytu, który pozwoli na odpowiednie dopasowanie wysokości, a także odległości urządzenia od ekranu projekcyjnego. Osoby, którym zależy na utrzymaniu wysokiej estetyki w pomieszczeniu, nie muszą się obawiać, ponieważ z łatwością dobiorą nowoczesny i elegancki uchwyt do sprzętu, a także do wielkości i układu pomieszczenia. A wybór jest naprawdę ogromny, ponieważ marka Maclean zadbała o różnorodność, tworząc wiele ciekawych rozwiązań.

Uchwyty sufitowe 

Ten rodzaj uchwytu sprawdzi się w biurze, domu i w salach konferencyjnych, gdzie konieczna jest precyzyjna organizacja przestrzeni, a montaż projektora na środku ściany, nie wyglądałoby estetycznie. Przykładem takich akcesoriów są:

  • uchwyt sufitowy MC-515 S, który wytrzyma obciążenie do 10 kg,

MC-515 S

  • uchwyt sufitowy MC-581 wytrzymujący obciążenie do 20 kg,

MC-581

  • uchwyt sufitowy MC-582 o maksymalnym obciążeniu do 20 kg.

MC-582

Te uchwyty sufitowe doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu i będą w stanie utrzymać zdecydowaną większość średniej wagi urządzeń.

Uchwyty ścienne

Jednym z popularniejszych rozwiązań są uchwyty ścienne, takie jak uchwyt MC-945 do projektora krótkoogniskowego. Choć samo mocowanie montowane jest bezpośrednio do ściany, to projektor może być od niej oddalony nawet 150 cm. Uchwyt wytrzyma ciężar do 15 kg, co sprawia, że będzie on świetnym rozwiązaniem w szkołach, salach konferencyjnych i domowych salach kinowych.

MC-945

Przenośne standy

Nie w każdym miejscu można zamontować uchwyt do projektora. Takiej możliwości nie będzie w większości starszych sal konferencyjnych, gdzie bardzo rzadko organizowane są różne zebrania, spotkania i prezentacje. Jedynym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie zakup przenośnego standu od Maclean. Stand MC-953 ma możliwość regulacji wysokości od 108 cm do 185 cm, natomiast wartą uwagi alternatywą może być niższy stand MC-920 osiągający 120 cm, który ma bardzo wielu zwolenników.

MC-953

Ta ogromna różnorodność daje dużą przestrzeń do realizacji planów montażowych i wyboru odpowiedniego rozwiązania. Daje również możliwość dostosowania sprzętu do pomieszczenia, które bardzo często uwarunkowuje nie tylko wybór samego projektora, ale również sposób mocowania.

MC-920

Jak dopasować uchwyt do projektora i do pomieszczenia?

Dopasowanie uchwytu do projektora może przysporzyć niemałych kłopotów, ponieważ nie wystarczy wybór miejsca i sposób instalacji uchwytu. Przed zakupem trzeba wybrać odpowiedni model, który będzie dopasowany również do samego projektora. Waga urządzenia powinna być porównywalna lub niższa niż maksymalne obciążenie, jakie jest w stanie wytrzymać konkretny model uchwytu. Kolejny istotny element, to rozstaw otworów na śruby, który pozwoli na precyzyjne dopasowanie. Ostatnia kwestia to możliwość swobodnego ustawiania projektora w dowolnie wybranej pozycji. Różnorodność i mnogość opcji, które będzie oferował konkretny model uchwytu,  z pewnością wpłyną na zadowolenie z działania i użytkowania sprzętu.

Czy samodzielny montaż uchwytu do projektora jest możliwy? – akcesoria, które z pewnością się przydadzą

Choć montaż uchwytu do projektora nie jest skomplikowany, to warto wiedzieć, że jest kilka elementów, które pozwolą nie tylko na szybszą instalację, ale również na wygodne użytkowanie. Samodzielny montaż z pewnością ułatwi dodatkowy osprzęt z linii PROFI MARKET SYSTEM, którą stworzyła marka Maclean, a w jego skład wchodzą:

PMS - ramię montażowe

  • płyta do montażu uchwytu MC-706,
  • regulowana płyta MC-886 do montażu z przeznaczeniem na poddasze,

PMS - płyty do montażu

  • głowica uchwytu sufitowego MC-913.

PMS - Głowica do projektora

    

Nie trzeba ogromnej wprawy i doświadczenia, żeby szybko i skutecznie zamontować uchwyt do projektora. Niezbędne będą jednak pasujące do siebie elementy, które oszczędzą wiele czasu i stresu, a reszta to kwestia cierpliwości i chęci.

Planujesz stworzenie profesjonalnego kina w domu? A może zależy Ci na wyposażeniu sali konferencyjnej we własnej firmie w taki sposób, aby organizacja spotkań, prezentacji i konferencji była łatwa i przyjemna? Niezależnie od motywu, postaw na najlepszej jakości akcesoria, które doskonale sprawdzą się podczas wieloletniego użytkowania.

Skomentuj