Kategorie

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 9,00 zł - 24,00 zł

Nowe produkty
Nowe produkty
Wszystkie nowe produkty

Zasilacze Antenowe

Telewizor jest urządzeniem elektronicznym, który bardzo często stanowi główny element zestawu multimedialnego. Aby jednak mógł prawidłowo funkcjonować, w wielu przypadkach wymaga połączenia go z anteną. Ta z kolei nierzadko potrzebuje dodatkowych, zwiększających jej możliwości akcesoriów, określanych jako zasilacze antenowe. Ich nabycie w atrakcyjnej cenie oferuje swoim Klientom Centrum Elektroniki. Jeśli więc poszukujesz tego rodzaju urządzenia i zarazem miejsca oferującego różne jego modele, zapraszamy do skorzystania z przygotowanej przez nas oferty.

Zasilacz antenowy z regulacją napięcia pozwoli zwiększyć jakość obrazu

Zasilacze antenowe stanowią grupę artykułów elektronicznych stosowanych w ściśle określonych sytuacjach. Najczęściej po zasilacze antenowe sięgamy, gdy antena jest ulokowana w znacznej odległości od telewizora, podłączonych zostało do niej więcej niż jeden odbiornik lub gdy przewody koncentryczne użyte do wykonania danej instalacji antenowej charakteryzuje zbyt wysoki poziom tłumienia. W wielu przypadkach wykorzystanie odpowiedniej anteny jest nawet niezbędne. Dzięki niej bowiem często można skutecznie rozwiązać problem zbyt słabej jakości obrazu, który wyświetla się na ekranie telewizora. W Centrum Elektroniki możesz znaleźć m.in. zasilacz antenowy z regulacją. Ten typ urządzenia najczęściej wykorzystywany jest w instalacjach z anteną siatkową lub kierunkową w celu podłączenia go do wzmacniacza za pomocą kabla antenowego koncentrycznego i zapewnienia mu zasilania o odpowiednim napięciu.

Zasilacz antenowy kompatybilny ze wzmacniaczami dopuszkowymi i przelotowymi wzmacniacze z separatorem

Należy pamiętać o tym, że zasilacz antenowy z separatorem to urządzenie dedykowane wyłącznie antenom aktywnym, posiadającym wzmacniacz. Oznacza to, że nie jest on przeznaczony dla anten pasywnych z symetryzatorem. Jeśli zaś chodzi o jego kompatybilność ze wzmacniaczami, warto podkreślić, że współgra zarówno z modelami dopuszkowymi, jak i przelotowymi. Dostępne w Centrum Elektroniki zasilacze antenowe pozwalają uzyskać pożądaną płynność obrazu, gdy pomimo poprawnego podłączenia telewizora do anteny obraz nie gwarantuje odpowiedniej jakości, przycinając się lub „pikselując”. Wystarczy jedynie prawidłowo je podłączyć i uregulować poziom napięcia, pod względem którego zauważalna jest (przede wszystkim) różnorodność proponowanych przez nas urządzeń. Niejednolitość napięcia wejściowego sprawia, że wszyscy Klienci mogą znaleźć w Centrum Elektroniki potrzebny im zasilacz antenowy. Podłączenie ich nie jest szczególnie skomplikowane, dlatego wiele osób decyduje się dokonać tego samodzielnie, nie korzystając z pomocy fachowców.

Jak podłączyć zasilacz antenowy?

Wspomniana przez nas powyżej łatwość montażu to jedna z cech, która wyróżnia każdy możliwy do nabycia w naszym sklepie zasilacz antenowy. Jak go zatem podłączyć, aby działał bez zarzutu? Najpierw należy otworzyć wtyczkę do telewizora, a następnie naciąć przewód (ok. 0,5 cm) do rdzenia, czyli miedzianego pręcika znajdującego się w środku, korzystając np. z noża do tapet. Następnym krokiem jest wykonanie kolejnego nacięcia (znów ok. 0,5 cm) na zewnętrznej otulinie i delikatne odwinięcie oplotu. Gdy do tego dojdzie, konieczne jest poluzowanie śrub w końcówce zasilacza antenowego i umieszczenie w jego pojedynczej śrubie wcześniej wspomnianego rdzenia wtyczki do telewizora, a oplotu pod blaszką. Potem nie pozostaje nic innego jak dokręcenie śrub i podłączenie zasilacza antenowego do odbiornika.

Zasilacze Antenowe

Podkategorie

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry

zasilacze-antenowe
Zasilacz antenowy elektroniczny
7,92 zł Cena
zasilacze-antenowe
Zasilacz antenowy 12V regulowany TAMIZA
24,03 zł Cena