Kategorie

Filtruj według

Cena

Cena

  • 8,00 zł - 15,00 zł

Nowe produkty
Nowe produkty
Wszystkie nowe produkty

Symetryzatory antenowe

Centrum Elektroniki to miejsce, w którym możesz pozyskać wszystko to, czego potrzebujesz, aby wykorzystywana przez Ciebie instalacja antenowa funkcjonowała zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Oznacza to, że w naszym sklepie bez problemu nabędziesz m.in. symetryzatory antenowe. Te niewielkie urządzenia wykorzystywane są w sytuacji, w której konieczne jest dokonanie zmiany wartości impedancji przewodu względem anteny, a także przejścia linii na niesymetryczną (z symetrycznej). Proponowane przez nas modele możesz pozyskać za jedyne kilka lub kilkanaście złotych, co należy uznać za zdecydowanie niewysoką cenę, biorąc pod uwagę, że dzięki nim będziesz mógł cieszyć się z oglądania ulubionych kanałów bez zakłóceń.

W jakim celu stosuje się symetryzatory antenowe?

Symetryzator antenowy jest artykułem elektronicznym w postaci niewielkiego rozmiaru płytki, znajdującym się we wnętrzu puszki antenowej. Jego obecność pozwala na podłączenie kabla anteny, a także dokonanie wspomnianej już zmiany impedancji, a zatem miary oporności na sygnał elektryczny w antenie. Często bowiem dochodzi do sytuacji, w której nie możemy swobodnie oglądać telewizji, ponieważ „ściągany” sygnał nie gwarantuje odpowiedniej jakości, co może być spowodowane złymi warunkami środowiskowymi. Aby więc skutecznie im się przeciwstawić, symetryzator antenowy montowany jest od razu w poszczególnych antenach (ewentualnie zastępuje go wzmacniacz). Jeżeli więc dotychczas korzystałeś z anteny pozbawionej opisywanego elementu, skorzystanie z usług Centrum Elektroniki jest najlepszym sposobem na odmianę tego stanu.

Symetryzator antenowy z gniazdem F – jeden z wielu dostępnych w Centrum Elektroniki

Podczas dokonywania wyboru symetryzatora antenowego należy wziąć pod uwagę parametry modeli, które przykują Twoją uwagę. Różnią się one m.in. pod względem wartości impedancji wejściowej i wyjściowej, mierzonych w omach. Zdolności tłumiące w przypadku dostępnych w naszej ofercie urządzeń również nie są jednakowe, podobnie jak zakres ich pracy. Znaczna większość możliwych do nabycia na rynku produktów zalicza się do grupy urządzeń pasywnych, wykorzystujących transformator na rdzeniu ferrytowym. Jednym z popularniejszych modeli jest natomiast symetryzator antenowy z gniazdem F, a więc współosiowym złączem zakręcanym lub zaciskanym. Jego zadaniem jest zaś połączenie przewodów koncentrycznych o impedancji na poziomie 75 omów. Wybierając tego typu urządzenia, możesz dokonać tego bez względu na to, czy korzystasz na co dzień z telewizji naziemnej, kablowej, czy satelitarnej. Wiele osób – w celu wzmocnienia sygnału – stosuje często w instalacjach antenowych wzmacniacze, uzyskując tym samym nawet zbyt dużą jego wartość, co także nie jest pożądanym efektem. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad zamianą takiego urządzenia na symetryzator antenowy. Dopasowany w odpowiedni sposób może zapewnić uzyskanie wreszcie oczekiwanego rezultatu, będąc zamontowanym w puszcze antenowej.

Symetryzatory antenowe

Podkategorie

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

symetryzatory-antenowe
Symertryzator antenowy z gniazdem F
14,51 zł Cena