Kategorie

Filtruj według

Cena

Cena

  • 7,00 zł - 41,00 zł

Nowe produkty
Nowe produkty
Wszystkie nowe produkty

Gniazda abonenckie

W Centrum Elektroniki nasi Klienci mogą nabyć wszystko, czego potrzebują, aby samodzielnie lub z pomocą specjalistów wykonać potrzebną im instalację antenową. Nie każda z nich jest jednakowa, dlatego na etapie planowania warto upewnić się, czy konieczne będzie wykorzystanie takich artykułów, jak gniazda abonenckie. W razie potrzeby pozyskania konkretnego modelu polecamy skorzystanie z naszych usług, ponieważ w przygotowanej ofercie widnieje wszystko, co niezbędne do tego, by możliwe było wykonanie instalacji gwarantującej długie, bezproblemowe działanie. Swoim Klientom zapewniamy dostęp do gniazd różnego rodzaju, w tym szczególnie popularnych RJ45. Jakie urządzenia poza nimi proponujemy?

Czym są i jaką funkcję pełnią urządzenia elektroniczne znane jako gniazda abonenckie?

Przed zapoznaniem się z naszym asortymentem warto wcześniej dowiedzieć się czegoś więcej na temat urządzeń określanych jako gniazda abonenckie. Co to za grupa artykułów elektronicznych i do czego służy? Mówiąc najprościej, są one produkowane z myślą o korzystaniu z nich w sytuacjach, w których konieczne jest rozdzielenie sygnałów zarówno radiofonicznych, jak i telewizyjnych, a także ukierunkowanie ich przepływu na oddzielne wyjścia. Oferowane przez nas gniazda można określić mianem zespołów szerokopasmowych sprzęgaczy kierunkowych, a także filtrów, użycie których daje gwarancję wydzielenia wspomnianych wyżej sygnałów. Choć gniazda abonenckie należą do niewielkich urządzeń, odgrywają ważną rolę w funkcjonowaniu wyposażonych w nie konstrukcji. To one bowiem definiują parametry instalacji elektrycznych (antenowych). Coraz częściej używane są również gniazda satelitarne ze względu na fakt, iż ciągle wzrasta liczba użytkowników instalacji antenowych, zdolnych do transferowania właśnie satelitarnych sygnałów. W celu zapewnienia im do tego odpowiednich warunków niezbędne jest więc wykorzystanie gniazda abonenckiego posiadającego port satelitarny. W innym razie jego przesyłanie okaże się niemożliwe.

Rodzaje wykorzystywanych w instalacjach gniazd abonenckich

Dostępne w Centrum Elektroniki gniazda abonenckie stosuje się w celu podłączenia urządzeń zbiorczych w mieszkaniach. Nie są one jednak jednolite, ponieważ wyróżniamy kilka ich odmian. Klienci mogą zatem nabyć modele przelotowe, końcowe i nieprzelotowe. Pierwsze z wymienionych charakteryzuje wysoki poziom tłumienia odgałęzienia. Wykorzystuje się je natomiast w pionach abonenckich, w których pełnią funkcję ich pośredniego gniazda. Końcowe gniazda także wyróżnia wysoka wartość tłumienia odgałęzienia, lecz w pionach pełnią funkcję ostatnich – zgodnie z ich nazwą – gniazd z rezystorem. Jeśli natomiast chodzi o gniazda abonenckie nieprzelotowe, należy wspomnieć, że w przeciwieństwie do pozostałych są w stanie zapewnić tylko niewielką wartość tłumienia sygnału i montuje się je na końcu linii abonenckich.

Popularne gniazda abonenckie RJ45 do kupienia w Centrum Elektroniki

Jednymi z najbardziej popularnych, ponieważ wyjątkowo potrzebnych w naszych domach, są obecnie gniazda abonenckie RJ45. Sięgamy po nie, ponieważ to właśnie dzięki nim możliwe jest podłączenie poszczególnych urządzeń do sieci internetowej np. komputera. Jeśli więc go potrzebujesz, zachęcamy do skorzystania z usług Centrum Elektroniki. Swoim Klientom oferujemy gniazda o różnych standardach w atrakcyjnej cenie. Wśród nich znajdziesz opisywane krótko wcześniej przez nas modele końcowe, przelotowe i inne. Są to artykuły niezbyt skomplikowane pod względem montażu, a przy tym bezpieczne w użyciu. Różnią się m.in. pod względem posiadanej liczby i rodzajów portów, co sprawia, że każdy Klient jest w stanie pozyskać w Centrum Elektroniki takie gniazda abonenckie, jakich w danej sytuacji potrzebuje, by cieszyć się z płynnego przekazywania sygnałów w określonym pomieszczeniu.

Gniazda abonenckie

Podkategorie

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry

gniazda-abonenckie
Gniazdo abonenckie N/K SSD2-10 SAT przelotowe Axing
35,04 zł Cena