Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 25,00 zł - 456,00 zł

Nowe produkty
Nowe produkty
Wszystkie nowe produkty

Praktyczne przedłużacze do domu i ogrodu

Wbrew pozorom wskazany model przejścia pomiędzy gniazdem sieciowym a danym urządzeniem nie ma wyłącznie zastosowań wewnątrz obiektów. Przedłużacze są równie często wykorzystywane na budowach, w ogrodach albo podczas imprez masowych. Główne różnice pomiędzy typami zewnętrznymi, a wewnętrznymi polegają na charakterystyce konstrukcji obudowy i jakości użytej izolacji. W przypadku pierwszej powinna ona być odporna na wszelkie ryzyka przypadkowych uszkodzeń, jak: nadepnięcia, upadki czy uderzenia o inny element. Z kolei zabezpieczenie kabli ma uwzględniać przewodnictwo prądu w określonym zakresie temperatur. W ten sposób przedłużacze będą również wytrzymałe pod kątem potencjalnych pyłów oraz pozostałych zanieczyszczeń. Warto postawić na markowe modele gwarantujące odpowiednią jakość. Będą nimi warianty z wyłącznikiem i określoną liczbą gniazd od: Voice Kraft, Brennenstuhl, Velleman, Allocacoc, Maclean, a także Kemot. Najnowsze mają też uchwyty snap-on ułatwiające rozmieszczenie w dowolnym miejscu.

Podstawowe rodzaje przedłużaczy oraz ich funkcje

Asortyment w przedstawionej kategorii obejmuje różne typy przedłużaczy. Są nimi na przykład:

  • klasyczne listwy zasilające,
  • uziemiające wtyczki zewnętrzne,
  • kolumny wpuszczane w blat,
  • bębny kablowe z automatycznym zwijaczem,
  • neoprenowe przewody na bębnie,
  • gniazdko mnożnik PowerCube.

Wymienione na wstępie są podstawowymi odmianami do użytku domowego lub firmowego. Dzięki nim można podpiąć co najmniej kilka gniazd zasilających sprzęty do jednego źródła prądu. Trzeba jedynie pamiętać o wcześniejszym sprawdzeniu napięcia, by nie przeciążyć sieci. Uziemiające wtyczki są przeznaczone do przyłączenia maty antystatycznej w instalacji elektrycznej. Z kolei kolumny wpuszczane w blat są często montowane w przestrzeniach open space z wieloma zabudowanymi stanowiskami do pracy. Bęben kablowy ze zwijaczem z pewnością przyda się w małych warsztatach i pomieszczeniach gospodarczych. Neoprenowe przewody będą zaś formą przedłużenia zasilania dla nagłośnienia podczas imprez plenerowych. Wreszcie gniazdko PowerCube okaże się idealne do wnętrz o małej powierzchni albo trudno dostępnych zakamarków. 

Dlaczego okablowanie przedłużacza powinno być rozwinięte?

Wszystkie modele takich przejść zasilających przy podłączeniu wielu urządzeń powinny mieć całkowicie rozwinięty kabel. Dlaczego należy przestrzegać wymienionej zasady? W przypadku znacznego obciążenia sieci i skręconych przewodów rdzeń przedłużacza uległby szybkiemu nagrzaniu. W rezultacie mogłoby to doprowadzić do stopienia izolacji, a w skrajnych sytuacjach - nawet do pożaru. Stąd warto sprawdzić, czy dany model ma wbudowane wyłączniki temperaturowe. Przy przekroczeniu dopuszczalnej normy będą one odpowiadać za natychmiastowe odcięcie prądu. Rozwinięcie kabla jest ważne również ze względu na niektóre warunki zewnętrzne, na przykład nasłonecznienie w ogrodzie lub maszyny pracujące w hali produkcyjnej. One także mogą wpływać na nagłe nagrzewanie rdzenia w przedłużaczu mimo częściowo rozplątanych przewodów. Jeśli już doszło do niebezpiecznego zdarzenia, a model nie ma wyłączników, trzeba szybko wyjąć wszystkie wtyczki i odciąć zasilanie. Następnie pozostawić przedłużacz do całkowitego wychłodzenia.

Czym kierować się przy zakupie przedłużacza?

Pozyskanie odpowiedniego wariantu będzie wiązać się z zaspokojeniem potrzeb przyszłego użytkownika. Kupując konkretny przedłużacz, warto zwrócić szczególną uwagę na:

  • liczbę gniazd,
  • długość kabla doprowadzającego, która powinna odpowiadać minimalnej odległości od głównego źródła zasilania,
  • uziemienie chroniące przed ryzykiem wystąpienia pożaru oraz porażenia prądem,
  • klasę szczelności – dopuszczającą do użytku wyłącznie w pomieszczeniach (IP20) lub na zewnątrz budynków (IP44),
  • izolację przewodów – do domów najlepsza będzie winylowa, w ogrodzie sprawdzi się wykonana z gumy naturalnej, a na budowie – z wytrzymałego neoprenu.

Gdy przedłużacz musi sprostać znacznym obciążeniom sieciowym, trzeba zweryfikować jeszcze ilość oraz obwód żył. Wtedy użytkownik może być spokojny o własne bezpieczeństwo i stabilność przepływu energii elektrycznej.

Przedłużacze

Podkategorie

Jest 31 produktów.

Pokazano 1-31 z 31 pozycji

Aktywne filtry

przedluzacze
PRZEDŁUŻACZ OGRODOWY ACAR 2x1 250V/10A 10M pomarańczowy M01805
31,40 zł Cena
przedluzacze
PRZEDŁUŻACZ OGRODOWY ACAR 2x1,5 250V/16A 10M pomarańczowy M01905
41,75 zł Cena
przedluzacze
Przedłużacz sieciowy z uziemieniem 1 gniazdo 3m OR-AE-13194 16A...
32,74 zł Cena