Kategorie

Filtruj według

Cena

Cena

  • 21,00 zł - 88,00 zł

Nowe produkty
Nowe produkty
Wszystkie nowe produkty

Zwrotnice antenowe

Instalacje antenowe składają się z dość pokaźnej grupy elementów, a każdy z nich musi pasować do pozostałych, aby docierający do odbiorników sygnał pozwalał oglądać telewizję w jak najlepszej jakości. O tym, czy do tego ostatecznie dojdzie, decyduje m.in. zwrotnica antenowa. Co to jest, do czego służy i którą z nich wybrać, aby należycie pełniła swoją funkcję? Prowadząc Centrum Elektroniki, często spotykamy się z tego rodzaju pytaniami ze strony Klientów. Każdy z nich może znaleźć u nas jednak odpowiedni model i dowiedzieć się, na czym polega jego działanie, dlatego zachęcamy również Ciebie do skorzystania z naszych usług.

Czym jest zwrotnica antenowa?

W przygotowanej przez nas ofercie zwrotnica antenowa DVB-T i inne jej odmiany możesz pozyskać w atrakcyjnej cenie. Zanim jednak zdecydujesz się sięgnąć do kieszeni i zakupić wybrany model, powinieneś upewnić się, czy rzeczywiście jest on tym, którego potrzebujesz. Osobom mniej zaznajomionym z instalacjami antenowymi przypomnijmy więc, że zwrotnice stosuje się tylko w określonych okolicznościach. Mamy tu na myśli sytuację, w której do jednego przewodu służącego do rozprowadzania sygnałów antenowych podłączone są przynajmniej dwie anteny. Wówczas wykorzystanie zwrotnicy antenowej DVB-T (lub innej) jest potrzebne i – co ważne – opłacalne, ponieważ pozwala zaoszczędzić na zakupie dodatkowego okablowania. Opisywane urządzenia bywają również stosowane, gdy dany wzmacniacz antenowy wyposażony jest tylko w jeden port lub posiada ich więcej, lecz jednocześnie konieczne jest podpięcie do każdego z nich kilku anten. Aby zwrotnica antenowa mogła efektywnie przepuszczać napięcie w kierunku anten, należy niekiedy zastosować także wzmacniacze wstępne, czyli tzw. przedwzmacniacze.

Jak podłączyć zwrotnicę antenową?

Wiesz już, czym jest zwrotnica antenowa. Jak podłączyć jednak to urządzenie, by działało poprawnie? Nie jest to wcale trudne. W końcu każdy tego typu artykuł elektroniczny posiada wejścia, do których należy wpiąć antenę (na wybrane pasmo). Wówczas sygnały dochodzące z pozostałych pasm nie będą oddziaływać na siebie nawzajem lub tylko w niewielkim stopniu, dzięki czemu cała instalacja zacznie funkcjonować w odpowiedni dla siebie sposób. Jeśli chodzi o wspomniane pasma, swoim Klientom zapewniamy dostęp do zwrotnic antenowych na różne ich odmiany, w tym m.in. UHF, VHF czy DVB-T. Wśród nich znajdziesz także modele powstałe z myślą o zastosowaniu ich w wyjątkowo wymagających warunkach pod względem odbioru sygnału, czyli zwrotnice kanałowe. Ich wejścia – w odróżnieniu od pozostałych – można zestroić wyłącznie na jeden kanał przy jednoczesnym uzyskaniu niewielkich strat i wysokiego tłumienia reszty części pasma.

Oferujemy zakup zwrotnic antenowych sumujących sygnały różnego rodzaju

Dostępne w Centrum Elektroniki zwrotnice antenowe pozwalają ich użytkownikom wykonać taką instalację, aby telewizja cyfrowa i analogowadziała poprzez dostosowane do Twoich potrzeb zakresy częstotliwości. Nasi Klienci mogą pozyskać modele zarówno do montażu zewnętrznego, jak i wewnętrznego. Różnią się one także pod kątem liczby wejść oraz ich rodzajami. Posługując się nimi, łatwo dokonasz zsumowania np. popularnych sygnałów VHF, FM, UHF czy wielu innych. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową specyfikacją zwrotnic antenowych, które dystrybuujemy, co stanowi najlepszy sposób na wybranie właściwej. Radzimy zwrócić przy tym uwagę m.in. na wymiary proponowanych modeli, sposób ich mocowania, impedancję, a także tłumienie przepustowe i zaporowe. Wszystkie artykuły elektroniczne zostały objęte gwarancją, lecz wysoka jakość wykonania zwrotnic antenowych i odporność na uszkodzenia sprawiają, że są w stanie działać przez znacznie dłuższy okres niż czas jej obowiązywania. Ponadto zakupy w Centrum Elektroniki to zawsze świetna, opłacalna pod każdym względem inwestycja, o czym przekonują się kolejni Klienci.

Zwrotnice

Podkategorie

Jest 11 produktów.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Aktywne filtry