Kategorie

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 4,00 zł - 145,00 zł

Nowe produkty
Nowe produkty
Wszystkie nowe produkty

Kondensatory Rozruchowe

W naszym sklepie centrumelektorniki.pl dbamy o różnorodność asortymentu, aby spełniać oczekiwania jak najszerszej grupy klientów. Z tego powodu oferujemy m.in. kondensatory rozruchowe, pełniące podstawowy element większości urządzeń elektrycznych. Zadaniem kondensatora rozruchowego, jak sama nazwa wskazuje, jest natychmiastowy rozruch urządzenia, w którym trzeba dostarczyć dużej dawki energii w jednym momencie. Jest to możliwe dzięki umiejętności kondensatorów do gromadzenia i przechowywania określonej ilości energii.

Rodzaje kondensatorów

Kondensatory rozruchowe do silników różnią się między sobą konstrukcją i pojemnością - różne urządzenia sprawdzą się przy różnych typach silników. Wpływ mają także na to jego inne parametry, takie jak polaryzacja, opór szeregowy i równoległy, napięcie przebicia czy zakres temperatur. Kondensatory rozruchowe dzielimy na 3 rodzaje ze względu na ich budowę, czyli ceramiczne, foliowe i elektrolityczne. Jeżeli poszukujesz kondensatora rozruchowego do konkretnego silnika, jednak masz wątpliwości, jaki rodzaj wybrać, sprawdź tabliczkę znamionową konkretnego urządzenia - na niej powinieneś znaleźć niezbędne informacje. Należy także pamiętać, że kondensator rozruchowy dobieramy do silnika pod kątem swojej pojemności i wartości zasilania fazy rozruchowej, a także sposobu mocowania - jest to kluczowe dla skutecznej, efektywnej wymiany.

Zastosowanie i montaż kondensatora rozruchowego

Jak już wspominaliśmy, kondensatory rozruchowe mają zastosowanie w większości urządzeń elektrycznych. Dokonując wymiany kondensatora, należy wiedzieć, że silniki posiadają specjalne uzwojenie rozruchowe, do którego podłącza się owy kondensator. Wymieniając stary kondensator na nowy, wystarczy jedynie zdemontować uszkodzony element i w to miejsce podpiąć nowy. Niemniej jednak istotną kwestią jest sam model kondensatora rozruchowego do silnika - powinien być zgody z zaleceniami producenta, aby urządzenie mogło działać prawidłowo. Zaletą kondensatorów jest ich duża dostępność oraz stosunkowo niska cena. Często sama wymiana kondensatora wystarczy, aby uniknąć wymiany silnika, a nawet całego urządzenia, co pozwoli znacznie zmniejszyć koszty związane z zakupem nowego produktu.

Wysoka jakość produktów

Dokonując wymiany danej części w urządzeniu, chcemy, aby cały proces przebiegł szybko, a przede wszystkim skutecznie, aby dalej swobodnie korzystać ze sprzętu. Kluczem do efektywnej naprawy są elementy o wysokiej jakości. Zastępowanie zepsutej części nową, jednak o niezbyt dobrej jakości, mija się z celem, ponieważ może ona w krótkim czasie ponownie ulec awarii, a dodatkowo uszkodzić sam sprzęt. Z tego powodu polecamy zadbać o to, aby do wymiany korzystać jedynie ze sprawdzonych kondensatorów rozruchowych, od renomowanych producentów, działających na rynku od wielu lat. W sklepie centrumelektorniki.pl znajdziesz różnego rodzaju kondensatory, w tym rozruchowe, które wyróżniają się prostym montażem, trwałością oraz skutecznością, która jest kluczowa przy tego typu naprawach.

20-letnie doświadczenie

Dla skutecznej wymiany kluczowy jest wybór odpowiedniego kondensatora rozruchowego, co może sprawiać pewne trudności. Z tego też względu nasi specjaliści oferują profesjonalne doradztwo w kwestii wyboru poprawnych części, jak i samej wymiany. Na rynku działamy od ponad 20 lat, dlatego możemy pochwalić się dużym doświadczeniem, bogatą wiedzą oraz szerokim gronem zadowolonych klientów, którzy współpracują z naszą firmą od lat. Tworząc nasz asortyment, staramy się zapewnić klientom duży wybór, również kondensatorów rozruchowych do silnika, aby umożliwić zakup odpowiednich części do danej naprawy w jednym miejscu. To właśnie bogata oferta oraz atrakcyjne ceny sprawiają, że od lat jesteśmy liderem na rynku, stale się rozwijając i doskonaląc swoje umiejętności. Pragniemy także zaznaczyć, że oferowane przez nas produkty spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa, co poświadczają liczne certyfikaty.

Mamy nadzieję, że w naszej ofercie znajdziesz produkt odpowiadający Twoim potrzebom. W razie jakichkolwiek wątpliwości służymy profesjonalnym doradztwem.

Rozruchowe

Podkategorie

Jest 82 produktów.

Pokazano 1-32 z 82 pozycji

Aktywne filtry