Kategorie

Filtruj według

Cena

Cena

  • 4,00 zł - 74,00 zł

Nowe produkty
Nowe produkty
Wszystkie nowe produkty

Buzzery

Czym są oferowane w naszym sklepie buzzery? Mówiąc najprościej – to rodzaj urządzenia elektronicznego, które jest używane do generowania tonu, alarmu lub dźwięku. Jest lekki i cechuje się prostą konstrukcją. Jednak jednocześnie jest on również niezawodny oraz dostępny w szerokiej gamie rozmiarów z różnymi częstotliwościami. Brzęczyki magnetyczne i piezoelektryczne są przydatne do identyfikacji dźwiękowej lub ostrzegania w wielu branżach czy urządzeniach. Nasza oferta obejmuje zarówno kompaktowe generatory dźwięków do montażu powierzchniowego, jak i większe modele o wysokim poziomie decybeli. Dostępne buzzery spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Generator dźwięków – szeroki wybór niezawodnych modeli

W naszym sklepie oferujemy buzzery piezoelektryczne bez generatorów sygnału, brzęczyki samoscylujące z generatorami sygnału, buzzery o sygnale ciągłym i pulsującym, syreny alarmowe, a nawet wielotonowe generatory dźwięku – często używane w alarmach. Niezależnie od wybranego modelu, dostępne buzzery oferują wysoką moc dźwięku. Ponadto, ponieważ można je montować na płytkach drukowanych, są bardzo przydatne w wielu różnych zastosowaniach i projektach. Bez trudu dopasujesz odpowiedni generator dźwięku do składanego urządzenia. Gwarantujemy nie tylko bogaty wybór, ale także bardzo konkurencyjne ceny.

Asortyment obejmuje m.in. mikro buzzery, czyli generatory dźwięku umieszczone w kompaktowej obudowie do montażu powierzchniowego o niewielkich wymiarach. Charakteryzują się one niskimi profilami i małym poziomem generowanego dźwięku. Są idealne do wielu zastosowań w urządzeniach przenośnych. W sklepie dostępne są również buzzery piezoelektryczne, czyli brzęczyki o szerokim zakresie napięcia roboczego i niskim poborze prądu. W porównaniu z sygnalizatorami magnetycznymi, buzzery piezo oferują wyższą częstotliwość znamionową i wyższy poziom głośności. Przetworniki te składają się z obudowy, elementu piezoceramicznego i zacisku.

Gdzie wykorzystuje się buzzery piezoelektryczne?

Zastosowanie popularnego sygnalizatora dźwiękowego odkryto dzięki inwersji zasady piezoelektryczności, którą badali Jacques i Pierre Curie w 1880 roku. Dowiedli, że elektryczność może być wytwarzana, gdy na określone materiały oddziałuje mechaniczny nacisk. Dzięki niezawodności i elastyczności piezoelektrycznych buzzerów do wytwarzania sygnałów dźwiękowych ich zastosowanie jest niezwykle szerokie. Wykorzystuje się je zarówno w monotonnych sygnalizacjach, alarmach, jak i wielotonowych brzmieniach czy melodiach. Co więcej: niski pobór mocy sprawia, że ​​idealnie nadają się do wielu urządzeń zasilanych bateriami.

Dzięki swoim wyjątkowym cechom buzzery są regularnie używane w alarmach, urządzeniach ostrzegawczych i podzespołach samochodowych. Ponadto, ponieważ mogą wytwarzać szeroki zakres sygnałów dźwiękowych, są również wykorzystywane w urządzeniach odstraszających szkodniki. W obrębie elektroniki użytkowej, niektóre z ich najpopularniejszych zastosowań obejmują generowanie dźwięku w komputerach, telefonach, zabawkach oraz grach.

Najważniejsze cechy niezawodnych generatorów dźwięku

Dostępne w naszej ofercie proste, kompaktowe i niezawodne przetworniki dźwięku – zwane także generatorami tonów, buzzerami lub brzęczykami – mogą zapewnić wysoką moc wyjściową dźwięku przy niewielkim poborze energii. Emitowane sygnały obejmują zarówno ciche buczenie, jak i ostre alarmy. Komponenty te świetnie nadają się do użytku w przenośnych urządzeniach zasilanych bateryjnie i są wykorzystywane w wielu różnych produktach, w tym w zegarkach, czujnikach dymu, grach, dzwonkach telefonicznych, wykrywaczach metali lub alarmach samochodowych. Charakteryzuje je również łatwy montaż i długotrwałe, efektywne działanie. Dostarczamy nie tylko buzzery, ale także syreny alarmowe czy podzespoły generatorów dźwięku, np. blaszki piezoelektryczne. Jeśli masz pytania związane z naszą ofertą lub potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego podzespołu – skontaktuj się z infolinią sklepu. Doświadczeni specjaliści wyjaśnią wszystkie wątpliwości.

Buzzery

Podkategorie

Jest 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Aktywne filtry

buzzery
Buzzer 23mm 3-24V KPI2330 85dB z generatorem sygnał ciągły z...
20,00 zł Cena