Kategorie

Filtruj według

Cena

Cena

  • 8,00 zł - 87,00 zł

Nowe produkty
Nowe produkty
Wszystkie nowe produkty

Anteny radiowe

Wyobraź sobie, że wyciągasz rękę i łapiesz przechodzące słowa lub informacje. To mniej więcej to samo, co robi antena radiowa FM – ten metalowy pręt lub talerz wyłapuje fale radiowe i zamienia je w sygnały, przetwarzane finalnie w odbiorniku. Bez względu na to, czy szukasz modelu teleskopowego, czy dookólnego, w Centrumelektroniki znajdziesz produkty, które spełnią Twoje oczekiwania. Wybór i instalacja odpowiedniej anteny radiowej jest prawdopodobnie najważniejszym aspektem odbioru wysokiej jakości audycji FM. Nie ma jednego uniwersalnego produktu, który sprawdzi się w każdym sprzęcie i we wszystkich warunkach. Warto więc poświęcić chwilę na znalezienie modelu, idealnie odpowiadającego indywidualnym potrzebom. Pamiętaj, że nasza oferta obejmuje również wiele innych elementów, które wykorzystuje radio oraz TV cyfrowa i analogowa.

Antena radiowa dookólna lub teleskopowa – doskonała jakość dźwięku

Chociaż zwykła zewnętrzna antena może w kilku przypadkach zapewnić zadowalające wyniki, anteny specjalnie zaprojektowane do odbioru pasma FM, szczególnie od 88 MHz do 108 MHz, są najbardziej efektywne w odbiorze fal radiowych. Zarówno anteny teleskopowe, jak i dookólne, które znajdują się w asortymencie Centrumelektroniki, wyróżniają się solidną konstrukcją. Będą służyć bezproblemowo przez wiele lat. Wykonano je z trwałych materiałów, odpornych na korozję, podmuchy silnego wiatru czy uszkodzenia mechaniczne. Ich mocowanie jest bardzo proste – z instalacją poradzą sobie nawet niedoświadczone osoby.

Najważniejszą cechą oferowanych anten radiowych jest jednak jakość dźwięku, który można dzięki nim uzyskać. Problemy z zakłóceniami transmisji FM występują częściej, gdy odległość między antenami nadawczymi i odbiorczymi jest duża lub na drodze sygnału pojawiają się przeszkody, takie jak małe wzgórza czy budynki. Rezultatem tego może być częściowa absorpcja, która obniża siłę odbieranego sygnału. Prezentowane modele anten radiowych doskonale odbierają fale radiowe, niwelując wszelkie szumy czy zakłócenia. Dzięki nim, nawet gdy radioodbiornik znajduje się w dużej odległości do anteny nadawczej, jakość transmisji jest na dobrym poziomie.

W przypadku transmisji FM wbudowane anteny radiowe często nie spełniają swoich zadań na zadowalającym poziomie. Dodanie do radia profesjonalnej anteny zewnętrznej może być stosunkowo prostym sposobem na znaczną poprawę jakości odbioru. Jeśli zdecydujesz się np. na antenę dookólną, dodatkowym skutecznym rozwiązaniem w przypadku zwalczania szumów może być umieszczenie anteny z dala od prawdopodobnych źródeł zakłóceń, takich jak: oświetlenie fluorescencyjne, komputery, kuchenki mikrofalowe, ładowarki akumulatorów, telewizory, magnetowidy, oprawy oświetleniowe z czujnikami dotykowymi i inne podobne urządzenia czy elementy wyposażenia wnętrza.

Antena radiowa FM – bardzo prosty montaż

Nową antenę teleskopową zazwyczaj wystarczy umieścić w specjalnie przygotowanym otworze odbiornika. Zabieg ten jest bardzo prosty, nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi czy posiadania fachowej wiedzy. Z kolei antena dookólna może zostać umieszczona na metalowym maszcie o dowolnej długości. Nic nie stoi na przeszkodzie, by maszt przymocować do dachu lub boku domu (często im wyżej, tym lepiej). Antena dookólna, mimo niższego wzmocnienia sygnału i pozbawiona określonej kierunkowości, może okazać się odpowiednia w wielu zastosowaniach. Na przykład, jeśli mieszkasz w obszarze, który odbiera silne sygnały z wielu kierunków, do uzyskania wysokiej jakości transmisji może wystarczyć najprostszy dookólny model.

Zastanawiasz się, która antena radiowa FM będzie odpowiednia do Twojego odbiornika? Nie wiesz, czy lepiej postawić na wersję teleskopową, czy może dookólną? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej oferty akcesoriów radiowych lub TV? Zapraszamy do kontaktu. Na infolinii Centrumelektroniki odpowiemy na wszystkie pytania związane z naszym asortymentem i doradzimy najkorzystniejsze rozwiązania.

Anteny radiowe

Podkategorie

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

anteny-radiowe
Antena teleskopowa 4 elementy długość po złożeniu 279mm długość po...
15,26 zł Cena