Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 2,00 zł - 295,00 zł

Kategorie

Kategorie

Nowe produkty
Nowe produkty
Wszystkie nowe produkty

Elementy aktywne

Podzespoły elektroniczne o odmiennej specyfikacji technicznej są niezbędnym czynnikiem do działania urządzeń i układów. Rola poszczególnych rozwiązań jest kluczowa w prawidłowym funkcjonowaniu. Układy elektroniczne bez względu na ich finalne zastosowanie wymagają między innymi elementów pasywnych i składają się na elementy aktywne.Odmienna funkcja obu obszarów ma kluczowy wpływ na działanie podzespołów elektronicznych. Rolą elementów czynnych jest przekształcanie i jednocześnie wzmacnianie prądu elektrycznego w układzie. Z kolei pasywne zachowują pełną bierność, a w konsekwencji nie mogą wzmacniać, ani sterować sygnałem. Nie oznacza to jednak, że są od siebie niezależne i jedno funkcjonuje bez drugiego. Oba elementy są równie istotne. Elementy aktywne wspierają tranzystory i lampy elektronowe. Ponadto są podstawą układu w oparciu o wszelkiego typu wentylatory, bariery świetlne, czujniki i fotokomórki bądź wyposażenia sieci komputerowej.

Elementy aktywne sieci komputerowych

Wymiana informacji poprzez sieć komputerową to dziś podstawa komunikacji i funkcjonowania gospodarki. Urządzenia elektroniczne zdominowały rynek, zapewniając innowacje i nowoczesność. Elementy aktywne umożliwiają użytkownikom intuicyjny proces użytkowania urządzeń peryferyjnych i ułatwiają dostęp między innymi do programów, baz danych, a także wymiany informacji pomiędzy wybranymi systemami komputerowymi. Dostępne w naszym asortymencie elementy aktywne tzw. Access Pointy tworzą skomplikowane sieci komputerowe. Oferujemy części, które na co dzień są znane nie tylko w branży IT i sektorze informatycznym. Switche, routery, karty sieciowe i anteny pozostają kluczowym elementem aktywnym sieci, dbając o prawidłowy przepływ prądu elektrycznego i reagując na określone bodźce w sposób zamierzony z projektem układu. 

Routery, modemy i switche jako elementy aktywne 

Routery, modemy i switche to urządzenia sieciowe służące w systemie informatycznym do łączenia różnych sieci komputerowych. Pełnią funkcję swoistego węzła komunikacyjnego, a zgodnie z informacjami zawartymi w pakiecie TCP/IP są przekaźnikiem sieci źródłowej do docelowej. Proces ten odpowiada za kierowanie ruchem i nosi nazwę trasowania, routingu lub routowania, stąd nazwa routery. W naszej ofercie przygotowaliśmy rozwiązania wykonane z dbałością o każdy szczegół. Wysoka jakość, łatwość instalacji i bezproblemowy montaż to cechy, które wyróżniają bezprzewodowe routery. Dodatkowo urządzenia zostały zaprojektowane z myślą o efektywnym zabezpieczeniu sieci za pomocą mechanizmu szyfrowania. Switche z kolei to urządzenia wykorzystywane głównie w celu połączenia do sieci kilku komputerów, aby przekazywanie danych było jeszcze sprawniejsze i bezpieczniejsze. Modemy, będące urządzeniami elektronicznymi, to kolejny ze sposobów modelowania sygnałów informacji cyfrowych, a także dbania o prawidłowe przesyłanie i odbieranie danych. 

Niezbędne elementy aktywne w sieci komputerowej - karty sieciowe 

Karty sieciowe o unikalnych właściwościach pracują w jednym standardzie Ethernet i FDDI. Są elementami aktywnymi, wbudowanymi w urządzenie sieciowe. Mają za zadanie przekształcać pakiety danych w sygnały, które finalnie są przesyłane w sieci komputerowej. Karty sieciowe dostępne w naszej ofercie dzielą się na karty USB, modemy i karty PCI, których parametry techniczne określają konkretne typy transferów kart sieciowych. Wszystkie dostępne mechanizmy gwarantują sprawnie działające komponenty systemu komputerowego. 

Niezbędne w projektowaniu sieci komputerowej anteny 

Anteny wykorzystywane w sieci komputerowej mają za zadanie wzmacniać sygnał usprawniający przesył niezbędnych informacji. W ofercie przygotowaliśmy mechanizmy o zróżnicowanych parametrach technicznych. Dbają o bezpieczeństwo i prawidłowe funkcjonowanie układów aktywnych sieci. Anteny dzielą się między innymi na te o dużym wzmocnieniu, na poziomie 2,4-2,5 GHz, aktywne i opcje dual LTE. Ich wybór ma na celu wzmocnienie odbieranego sygnału, który dzięki antenie rozchodzi się bardziej precyzyjnie, a w konsekwencji gwarantuje niezakłóconą pracę wszystkich urządzeń podłączonych do sieci komputerów bądź systemu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo czy monitoring. 

 

Elementy aktywne - Routery, Access Pointy, Switche

Jest 33 produktów.

Pokazano 1-32 z 33 pozycji

Aktywne filtry

wewnetrzne-i-zewnetrzna-karta-sieciowa
Adapter karta sieciowa USB 3.0 - RJ45 LAN gigabit 10/100/1000 Mb...
79,95 zł Cena
wznacniacze-sygnalu
Wtyk SMA zaciskany na H-155 męski złoty
12,80 zł Cena
routery-modemy-i-switche
Range Extender TL-WA850RE TP-Link
89,38 zł Cena
routery-modemy-i-switche
Switch 8-portowy TL-SF1008D TP-link
89,26 zł Cena