Filtruj według

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 5,00 zł

Kategorie

Kategorie

Nowe produkty
Nowe produkty
Wszystkie nowe produkty

Kondensatory ceramiczne

W sklepie internetowym centrumelektroniki.pl znajdziesz liczne elementy elektroniczne, m.in. kondensatory ceramiczne, stanowiące istotny element wielu instalacji elektrycznych. To przede wszystkim elementy elektryczne zbudowane z dwóch przewodników, które rozdziela dielektryk, czyli materiał, w którym bardzo słabo przewodzony jest prąd elektryczny. Warto dodać, że wszystkie elementy dostępne w naszym sklepie spełniają normy bezpieczeństwa, a także są wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu gwarantują sprawną, efektywną pracę. W naszej ofercie przygotowaliśmy szeroki wybór kondensatorów ceramicznych, dlatego z pewnością znajdziesz rodzaj dopasowany do Twoich potrzeb i wymagań.

Istota i zastosowanie kondensatorów ceramicznych

Działanie kondensatora ceramicznego porównywalne jest do bufora, który przechowuje energię wewnątrz, a w momencie odcięcia go od źródła zasilania przez jakiś czas ją jeszcze oddaje. Wykorzystując ich funkcje, kondensatory ceramiczne stosuje się m.in. w celu ustabilizowania napięcia, a także oczyszczenia sygnału. Z tego powodu używa się ich także przy instalacjach, gdzie możemy mieć do czynienia z dużą zmiennością napięcia, a także w elektronice cyfrowej. Kondensatory ceramiczne oferują doskonałą stabilność temperaturową, małą tolerancję pojemnościową oraz małe straty. Warto dodać, że ten rodzaj kondensatorów może występować zarówno w obudowach do montażu przewlekanego, jak i powierzchniowego.

Rodzaje kondensatorów ceramicznych

Dokonując zakupu, warto wiedzieć, że kondensatory ceramiczne dzielą się na 3 grupy - do pierwszej z nich należą kondensatory z dielektrykiem o przenikalności względnej oscylującej na poziomie 10-600 er. Ten rodzaj urządzeń generuje niewielkie straty oraz zapewnia sprawną kompensację temperaturową w obwodach rezonansowych, dzięki czemu są jednym z najlepszych rodzajów kondensatorów ceramicznych.

Do drugiej grupy należą kondensatory ferroelektryczne - cechuje je niewielki rozmiar i duża pojemność. Kondensatory metalizowane mają także cenną właściwość autoregeneracji. Mimo że nie sprawdzą się przy precyzyjnych pracach, to ze względu na atrakcyjną cenę cieszą się dużą popularnością przy odsprzęganiu zasilania i sprzęganiu poszczególnych stopni itp.

Kondensatory ceramiczne tzw. półprzewodnikowe wykazują podobne właściwości do kondensatorów typu drugiego, jednak są jeszcze mniejsze pod względem rozmiaru, a ich zakres pojemności wynosi od 100pF do 10uF.

Jakość kondensatorów ceramicznych

Dokonując jakiegokolwiek zakupu, zwracamy uwagę na jakość produktu, tak samo jest w przypadku kondensatorów ceramicznych. Korzystając z elementów o niskiej jakości, instalacja elektryczna nie będzie trwała, a jej naprawa będzie mijać się z celem. Aby wykonywane przez Ciebie prace były solidne i profesjonalne, warto zdecydować się na kondensatory ceramiczne o wysokiej jakości. Jako firma współpracujemy jedynie ze sprawdzonymi producentami, aby zapewnić naszym klientom atrakcyjne produkty w konkurencyjnych cenach. Szeroki wybór różnego rodzaju kondensatorów ceramicznych sprawia, że każdy znajdzie produkt w pełni odpowiadający swoim potrzebom.

Profesjonalne doradztwo

Zdajemy sobie sprawę, że wybór odpowiednich kondensatorów może stanowić pewne trudności, dlatego oferujemy profesjonalne doradztwo podczas poszukiwania prawidłowych elementów do instalacji. Nasza firma działa na rynku od ponad 20 lat - przez ten czas udało nam się zdobyć doświadczenie umożliwiające skuteczne doradzanie w trakcie zakupów. Nasi eksperci chętnie podzielą się swoją wiedzą i udzielą wszelkich niezbędnych informacji na temat kondensatorów ceramicznych, a także doradzą przy wyborze urządzenia odpowiedniego typu.

Wierzymy, że wszyscy klienci znajdą w naszym sklepie niezbędne części i inne elementy instalacji elektrycznych, jak np. kondensatory ceramiczne, a wybrane przez nich produkty będą w 100% spełniały ich oczekiwania.

Ceramiczne

Podkategorie

Jest 92 produktów.

Pokazano 1-32 z 92 pozycji

Aktywne filtry