Kategorie

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 8,00 zł - 87,00 zł

Nowe produkty
Nowe produkty
Wszystkie nowe produkty

Czujniki Ruchu

W XXI wieku można nadal samemu zmagać się niektórymi zadaniami albo postawić na własny komfort i wygodę decydując się na ich automatyzację. W tym drugim przypadku przydatnym partnerem okaże się nowoczesna elektronika, która daje naprawdę duże możliwości, pozwalając stworzyć bardzo spersonalizowane rozwiązania. Jednym z przykładów innowacyjnych sprzętów są czujniki ruchu i zmierzchu, dostępne w katalogach naszego sklepu. To stosunkowo niewielkie, ale bardzo praktyczne akcesoria. Zamówisz je w atrakcyjnej cenie.

Zasada działania

Czujniki ruchu i zmierzchu odpowiadają za sterowanie oświetleniem. Można je traktować jako swego rodzaju alarm, ale przede wszystkim warto podkreślić ich praktyczną stronę. Dzięki nim w pełni zautomatyzujesz niektóre procesy związane z włączaniem i gaszeniem światła. Za sprawą zaawansowanych sensorów, urządzenia potrafią pracować nie tylko w nocy, ale także w dzień. Od Ciebie zależy, jak długo lampa będzie świeciła po wykryciu ruchu. Mogą to być zarówno sekundy, jak i długie minuty. Poza tym użytkownik decyduje o parametrach czułości sensorów, czyli poziomie natężenia światła, które uaktywni lampę. Tak zaprojektowane akcesoria przydadzą się w każdym domu lub firmie.

Wiele funkcjonalności zamkniętych w jednym urządzeniu

Wyjaśniliśmy już, że czujniki reagują na ruch lub natężenie światła, ale na tym nie koniec ich możliwości. Projektanci zadbali, aby sprzęty te posiadały wiele funkcjonalności. Konkretne urządzenia wyposażono w sensory obejmujące działaniem obszar od kilku do parędziesięciu metrów od urządzenia. Czujniki sprawdzają teren w zakresie nawet 360 stopni! Akcesoria w razie potrzeby podłączysz do innych sprzętów elektrycznych, pamiętając jednak o pewnych warunkach. Mowa np. o ogrzewaniu lub klimatyzacji. Zautomatyzowanie oświetlenia przełoży się na oszczędności w domowym budżecie. Światło będzie działać tylko wtedy, gdy wystąpi na nie realne zapotrzebowanie, co oznacza zoptymalizowanie ilości pobieranej energii.

Gdzie warto zainstalować czujniki ruchu i zmierzchu?

Dom, firma, a nawet mieszkanie - ścienne czujniki ruchu i zmierzchu mogą być wykorzystane w wielu miejscach oraz na wiele sposobów. Na co dzień spotkasz je chociażby na elewacjach budynków, bram, czy też dziedzińców. Stanowią podstawowe wyposażenie wielu parkingów. Dobrze sprawdzą się poza tym doświetlając billboardy lub witryny sklepowe. Nie brakuje przykładów wykorzystania czujników ruchu we wnętrzach budowli, np. holach, toaletach. Wszystko dzięki uniwersalnym parametrom urządzeń. Właściwości produktów sprawiają, że łatwo spersonalizować ich działanie, dlatego katalog zastosowań pozostaje w zasadzie otwarty. Wybierz zakupy w sklepie Centrumelektroniki i wykorzystaj nasze produkty na własny sposób.

Odporne na warunki pogodowe

Kolejną zaletą czujników ruchu z naszych katalogów jest ich wytrzymałość. W końcu urządzenia te dedykowane są m.in. zewnętrznym powierzchniom, przez co muszą zmagać się z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Mowa tu z jednej strony o skrajnych temperaturach, a z drugiej o np. opadach deszczu i śniegu. Solidna konstrukcja oraz duża szczelność sprawiają, że wspomniane warunki nie stanowią problemów dla czujników ruchu oferowanych przez Centrumelektroniki. Bez obaw zamontujesz je na elewacji, gdzie będą sprawnie funkcjonować przez długi czas. Dodatkowo urządzenia te cechują się nowoczesnym designem, a więc prezentują się w przyjemny dla oka sposób. Posiadamy akcesoria w różnych kolorach.

Zabezpiecz dom lub firmę

Czujniki ruchu i zmierzchu pełnią praktyczną funkcję, doświetlając spore powierzchnie, ale to też przy okazji pewna forma ochrony. W katalogach sklepu Centrumelektroniki znajdziesz więcej tego typu produktów, które pozwolą zabezpieczyć mieszkanie lub teren przedsiębiorstwa. Sprzedajemy m.in. alarmy przewodowe i bezprzewodowe. Znajdziesz u nas poza tym profesjonalne centrale, sygnalizatory i czujki. W ten sposób przygotujesz budynek nie tylko na wypadek zewnętrznego zagrożenia, ale także wewnętrznych niebezpieczeństw, jakim jest np. czad. Oferowane produkty cechują się maksymalną precyzją działania, a więc dają duże poczucie bezpieczeństwa.

Czujniki Ruchu

Podkategorie

Jest 42 produktów.

Pokazano 1-32 z 42 pozycji

Aktywne filtry

czujniki-ruchu
Ścienny czujnik ruchu i zmierzchu Maclean, 180°, max. 1200W,...
26,40 zł Cena
czujniki-ruchu
Czujnik ruchu PIR Maclean, z zewnetrznym sensorem, 360°, 800W, MCE32
22,88 zł Cena
czujniki-ruchu
Czujnik ruchu PIR Maclean, na podczerwień, IP44, biały, zasięg 12m,...
20,61 zł Cena