Kategorie

Filtruj według

Cena

Cena

  • 1,00 zł - 530,00 zł

Kategorie

Kategorie

Nowe produkty
Nowe produkty
Wszystkie nowe produkty

Dioda zenera

Diody półprzewodnikowe to grupa produktów niejednakowych, jeśli chodzi o ich parametry czy zastosowanie. Najlepiej przekonuje o tym oferta Centrumelektroniki. Znaleźć w niej można wiele odmian wspomnianych artykułów, co sprawia, że każdy nasz Klient staje przed szansą nabycia dokładnie tego, czego potrzebuje. W przypadku wielu z nich obiekt zainteresowania stanowi dioda Zenera, będąca jedną z odmian wspomnianych półprzewodnikowych diod. Jeśli również jej potrzebujesz i szukasz miejsca, w którym zdołasz kupić ją w atrakcyjnej cenie, zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Gwarantujemy, że nie pożałujesz swojego wyboru.

Czym charakteryzują się i do czego służą diody Zenera?

Interesujące nas w tym miejscu diody Zenera wyróżnia głównie jeden z parametrów, a mianowicie tzw. napięcie złącza p-n. W chwili przekroczenia wartości napięcia przebicia dochodzi do natychmiastowego wzrostu prądu. Gdyby porównać oferowane przez nas produkty do zwykłych diod półprzewodnikowych, należałoby również zwrócić uwagę na to, że w razie wystąpienia przebicia nie ulegają one uszkodzeniu. Poza tym cechuje je raczej niewielka oporność dynamiczna, a napięcie przebicia jest określone szczególnie dokładnie, wykazując tolerancję wynoszącą jedynie 5%. Warto również pamiętać o tym, że diody Zenera gwarantują swoim użytkownikom gwałtowne przejście do stanu przebicia złącza. Jeżeli natomiast chodzi o ich zastosowanie, należy wspomnieć, że pełnią one funkcję źródła napięcia odniesienia w układach elektronicznych, które nazywane są stabilizatorami. Dość często dostępne w naszej ofercie diody Zenera służą również do przesuwania poziomów napięć, a także zabezpieczania przed przepięciami.

W naszej ofercie znajdziesz diody Zenera o różnej mocy działania

Możliwe do nabycia w Centrumelektroniki diody Zenera nie są jednakowe pod względem mocy, z którą są w stanie działać. Korzystając z naszych usług, możesz szybko pozyskać modele 0,5-, 1-1,5-, 3- oraz 5-watowe. Wykonane zostały one przez takie marki, jak Velleman, gwarantujące użytkownikom ich artykułów pełne zadowolenie z ich działania. Niezależnie jednak od tego, który z naszych artykułów zdecydujesz się pozyskać, możesz być pewien, że każdy z nich świetnie sprawdzi się w polaryzacji zaporowej, określanej często również jako zakres przebicia wstecznego. Diody Zenera 0,5W, podobnie jak wszystkie pozostałe, których dystrybucję prowadzimy, są wyrobami zdolnymi do długiego, bezproblemowego funkcjonowania. Dokonanie ich zakupu stanowi więc opłacalną inwestycję, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę, że większość z nich dostępna jest w cenie zaledwie kilku złotych. Diody 1-1,5 W, a także wszystkie inne, okazują się bardzo pomocne wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba utrzymania stałego napięcia nawet przy występowaniu zmiennego natężenia prądu, dzięki czemu odpowiednio chronione są inne elementy instalacji.

O czym warto pamiętać przy zakupie diody Zenera w naszym sklepie?

Każda proponowana przez nas dioda Zenera 3W oraz dioda Zenera 5W, analogicznie do tych o mniejszej mocy, przed dokonaniem zakupu powinna zostać odpowiednio sprawdzona pod kątem możliwości zastosowania jej w danym układzie. Wszystkim Klientom radzimy zwrócić uwagę głównie na rodzaj obudowy wybranego produktu, który może okazać się właściwy w przypadku chęci dokonania montażu przewlekanego, ale już np. niekoniecznie w powierzchniowym. Bardzo istotne jest także to, aby dioda Zenera poradziła sobie z pracą pod napięciem występującym w instalacji, w której ma zostać wykorzystana. W razie chęci skorzystania z pomocy zawsze możesz na nas liczyć, więc w razie chęci rozwiania ewentualnych wątpliwości polecamy skontaktowanie się z nami. W ten sposób na pewno zdołasz uzyskać odpowiadające Twoim potrzebom diody bez konieczności dokonywania ich zwrotu oraz ponownego poszukiwania odpowiedniego modelu. Jesteśmy do Twojej pełnej dyspozycji. 

Zenera

Podkategorie

Jest 11 produktów.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Aktywne filtry