Kategorie

Nowe produkty

Nowe produkty
Wszystkie nowe produkty
Uchwyty do telewizora

Uchwyty do telewizora

Od momentu przejścia z ekranów kineskopowych na wyświetlacze ciekłokrystaliczne wystrój w naszych domach uległ sporej zmianie i nie chodzi o sam postęp estetyki czy architektury wnętrz. Technologia rozwinęła się na wielką skalę. Telewizory LCD, a następnie LED stały się płaskie, smukłe i przede wszystkim lekkie. Wraz z tymi zmianami zaczęliśmy inaczej podchodzić do sposobu umiejscowienia telewizora w miejscu zamieszkania. Najpopularniejszym rzecz jasna sposobem stał się montaż takiego urządzenia na ścianie. Dzięki temu zyskaliśmy na przestrzeni, wszystko dookoła stało się bardziej spójne i funkcjonalne. Potrzeba montażu stworzyła popyt na nowe produkty – wszelkiego rodzaju uchwyty.

            Dobór odpowiedniego uchwytu ściennego dla naszego telewizora, uchwytu biurkowego dla naszego monitora czy nawet uchwytu sufitowego dla projektora powinien być odpowiednio przemyślany i odpowiadać pewnym ważnym kryteriom. Istnieje kilka podstawowych wytycznych, których odpowiednie spełnienie jest fundamentalne. Mianowicie – jest to waga urządzenia, standard mocowania VESA oraz powierzchnia lub umiejscowienie, gdzie miałby się znajdować uchwyt, a wraz z nim nasz telewizor czy też monitor.

            Udźwig uchwytu powinien być większy niż rzeczywista waga naszego telewizora, zapas da nam spokój i pewność, że drogi telewizor nie ulegnie uszkodzeniu. Bardzo ważnym elementem uchwytu jest stelaż, który zostanie przymocowany do ściany, tak jak cały uchwyt powinien być wykonany z solidnych materiałów, najlepiej stali. Jego wielkość i kształt również ma wielkie znaczenie, chodzi o rozkład masy na ścianie. Musimy być świadomi jak solidne są nasze ściany, oraz niezwykle przyłożyć się do wywiercenia odpowiednich otworów i prawidłowym zastosowaniu śrub wraz kołkami. Tylko rzetelny montaż uchwytu według instrukcji zapewni odpowiednią wytrzymałość całej konstrukcji.

            Standard VESA to nic innego jak rozstaw otworów na śruby montażowe znajdujące na tylnej obudowie telewizora. Producenci RTV stosują się do powszechnych standardów, takich jak na przykład 200x200 czy 400x400 – wszystko w zależności od wielkości urządzenia. Pamiętajmy, że pierwsza wartość standardu VESA określa rozstaw pionowy, druga – poziomy. Sprzedawca telewizora na pewno odpowie nam na pytanie jaki standard posiada dany model, sprzedawca uchwytu również dobierze odpowiedni uchwyt jeśli znamy np. model naszego telewizora. Bardzo wiele uchwytów obsługuje kilka standardów jednocześnie, co jest dużą zaletą.

            Następnym ważnym elementem jest dobór odpowiedniego rodzaju mocowania. Pytanie czy ma to być uchwyt na wysięgniku pozwalający na duży zakres ruchu, czy tylko taki, który porusza się w niewielkim zakresie. Jeżeli chcemy zamontować nasz telewizor w rogu, musimy mieć to na uwadze dobierając odpowiedni produkt, którego zakres ruchu i ilość ramion jest odpowiednia. Istnieją uchwyty umożliwiające regulację praktycznie w każdej płaszczyźnie, takiej jak góra – dół, prawo – lewo, pod kątami w wielu płaszczyznach, są też dużo prostsze. Oczywiście wszystko to ma wpływ na cenę produktu.

            Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na jakość wykonania, zastosowane materiały, dodatki – takie jak materiały instalacyjne, instrukcje obsługi czy też nawet pudełko. Uchwyty wysokiej jakości wiodących producentów oferują np. wieczystą gwarancję, stanowi to potwierdzenie, że dany produkt jest godny zaufania. Radzimy zwrócić uwagę na każdy z powyżej podanych aspektów, zapewni nam to pewność, że nasz wymarzony telewizor będzie bezpieczny i dostęp do wszelkich funkcji czy portów będzie bezproblemowy.

            Z całą pewnością sprzedawcy wiodącego producenta uchwytów w Polsce i wielu innych państwach Europy – marka Maclean Brackets – doradzą odpowiednie zastosowanie.

Skomentuj

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć