Kategorie

Filtruj według

Cena

Cena

  • 37,00 zł - 85,00 zł

Nowe produkty
Nowe produkty
Wszystkie nowe produkty

Transmitery FM

Możliwość odtwarzania muzyki w samochodzie jest bardzo istotną kwestią – odpowiedni rytm oraz brzmienie pozwalają np. lepiej skoncentrować się na jeździe i są doskonałym urozmaiceniem podróży. Co w przypadku, gdy starszy samochód nie ma odpowiedniej technologii, służącej do połączenia się z telefonem? W takiej sytuacji warto zainwestować w znajdujący się w naszym sklepie transmiter samochodowy z funkcją bluetooth. To urządzenie pozwala korzystać z radia i połączyć je bezprzewodowo z telefonem – wystarczy do tego gniazdo zapalniczki lub USB.

Transmiter FM – jaki wybrać?

W ciągu ostatnich kilkunastu lat technologia bardzo się rozwinęła. Rozwiązania stosowane na początku wieku są już bardzo przestarzałe. Jednak na drogach nadal można zobaczyć samochody, które pamiętają ubiegły wiek. Do właścicieli m.in. takich pojazdów kierujemy naszą ofertę transmiterów FM. Stojąc przed decyzją zakupową, koniecznie należy zwrócić uwagę na specyfikację danego modelu i sprawdzić kilka kwestii.

Pierwszą z nich jest obsługiwany zakres częstotliwości, poprzez który transmituje się dźwięk do radia samochodowego. Nasze urządzenia wspierają 206 dostępnych kanałów w częstotliwościach od 87,5 do 108 MHz, co umożliwia swobodne użytkowanie. Drugą ważną sprawą jest kompatybilność z różnymi systemami operacyjnymi smartfonów (Android, iOS). W przypadku transmiterów z funkcją bluetooth koniecznie trzeba też sprawdzić, jaka jego wersja jest wspierana. Podobnie wygląda to w kwestii obsługi różnych formatów plików dźwiękowych – najpowszechniejsze jest MP3 (wersje z wyświetlaczem odtworzą również MP4), ale zdarza się, że niektóry sprzęt jest kompatybilny z rozszerzeniem WMA lub wysokiej jakości formatem FLAC.

Inne cechy, na które warto zwrócić uwagę, kupując produkt w Centrumelektroniki, to obsługa kart microSD. Nasze transmitery FM obsługują pojemność od 8 GB, a w przypadku nowszych urządzeń jest to nawet 32 GB. Niektóre z nich mają własną pamięć, dzięki czemu możliwe jest zapisanie ulubionych utworów bezpośrednio w urządzeniu. Gdy jednak z jakiegoś powodu nie jest wskazane korzystanie ze smartfona, można podpiąć do sprzętu zewnętrzny dysk USB lub kartę MMC. To pozwala przechowywać w samochodzie dużą bazę ulubionych utworów.

Transmiter samochodowy – przydatne funkcje i wyposażenie dodatkowe

Mamy w naszym asortymencie urządzenia, które służą nie tylko do odtwarzania muzyki (choć takie powinno być ich domyślne zastosowanie), ale też na przykład do prowadzenia rozmów. Pomaga w tym wysokiej jakości wbudowany mikrofon, wyposażony w opcję tłumienia hałasów z otoczenia i wzmacniania głosu. Dlaczego warto zainwestować w produkt tego typu? Przede wszystkim, ponieważ jest to dużo bezpieczniejsze rozwiązanie od klasycznej rozmowy ze smartfonem przy uchu.

Warto zwrócić również uwagę na transmiter samochodowy FM wyposażony w ekran (stworzony na przykład w technologii LCD), który może przekazywać najważniejsze informacje, dotyczące aktualnie odtwarzanego utworu lub ułatwić zorientowanie się w najpotrzebniejszych funkcjach. Oferujemy urządzenia z mniejszymi wyświetlaczami (o przekątnej w okolicach 1,4 cala), większymi (nawet do 4 cali) albo pozbawionymi ekranu, gdy nie jest on potrzebny. Dodatkowy atut, w przypadku modeli z wyświetlaczami, stanowi podświetlenie, które znacząco ułatwia użytkowanie, szczególnie po zmroku.

Znaczna część naszych produktów ma dołączony do zestawu pilot, umożliwiający bezproblemowe sterowanie zdalne. Może on przybrać klasyczną formę płaskiego panelu z guzikami, odpowiadającymi za różne funkcje, ale ciekawą alternatywą jest transmiter FM z kontrolerem przytwierdzanym do kierownicy. Takie rozwiązanie bardzo dobrze sprawdza się w wielu sytuacjach – pozwala jednocześnie skupić się na jeździe i intuicyjnie sterować odtwarzaną muzyką. Nie bez powodu w nowszych pojazdach układ kontrolny znajduje się właśnie na kierownicy – jest to najwygodniejsze i jednocześnie najbezpieczniejsze.

Transmitery FM – niezawodny sprzęt na każdą kieszeń

Oferujemy produkty z różnych półek cenowych. Już za kilkanaście złotych można zaopatrzyć się w sprzęt, posiadający podstawowe funkcje i dobrze sprawdzający się, gdy odtwarzanie muzyki w samochodzie nie jest traktowane jako priorytet, a co najwyżej miły dodatek. Z pewnością znajdą się tutaj urządzenia z gniazdem USB, obsługą podstawowych formatów plików dźwiękowych i obsługą kart pamięci niewielkich rozmiarów.

Droższy transmiter samochodowy z funkcją bluetooth pozwala już połączyć się bezprzewodowo niemal z każdym telefonem, ma także w zestawie pilot, ułatwiający użytkowanie. Niejednokrotnie wyposażony jest w ekran, który wyświetla informacje o wybranej częstotliwości, odsłuchiwanym utworze i czasie jego trwania. Najczęściej można poprzez niego prowadzić rozmowy telefoniczne. Za produkt w tej półce cenowej trzeba zapłacić już ponad 100 złotych, lecz kwota ta przekłada się na jakość i funkcjonalność. Łatwy montaż i uniwersalność sprawiają, że transmiter samochodowy FM to idealne rozwiązanie do starszych pojazdów, które same nie obsługują nowoczesnych technologii.

Transmitery FM

Podkategorie

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Aktywne filtry

transmitery-fm
Odbiornik Bluetooth jack 3,5mm Baseus CABA01-01
44,75 zł Cena
transmitery-fm
Odbiornik bluetooth transmiter CABA01-01 wtyk jack 3,5mm Baseus
56,57 zł Cena