Kategorie
Nowe produkty
Nowe produkty
Wszystkie nowe produkty
Najlepsze sposoby na przechowywanie rowerów

Najlepsze sposoby na przechowywanie rowerów

Najlepsze sposoby na przechowywanie rowerów

Rower to dla wielu osób sprzęt pozwalający na realizację własnych pasji i dający możliwość odcięcia się od codziennych problemów. O ile same wyprawy rowerowe mogą być fantastycznym sposobem na relaks, o tyle warto pamiętać, że po powrocie do domu rower wymaga odpowiedniej pielęgnacji, a także miejsca, w którym będzie przechowywany. Dowiedz się, jak wybrać takie miejsce i zorganizować przestrzeń do przechowywania roweru!

Gdzie przechowywać rowery? – wybierz najlepsze miejsce!

Osoby mieszkające w domu zazwyczaj nie muszą się martwić o miejsce do przechowywania pojazdów jednośladowych. Najczęściej do tego celu wykorzystywany jest garaż lub pomieszczenie będące składzikiem. Najważniejsze to wyznaczenie takiego pomieszczenia, w którym nie będzie pojawiała się wilgoć, a podczas zimy temperatura nie będzie spadać poniżej zera. Problem z wyznaczeniem odpowiedniego miejsca na rower zaczyna pojawiać się u właścicieli mieszkań. Większość osób, nie może sobie pozwolić na trzymanie roweru w pokoju lub przedpokoju, w którym sprzęt stanowiłby duże utrudnienie dla całej rodziny. Co więcej, w zależności od typu roweru nie mogą przechowywać go nawet w piwnicy ze względu na możliwość występowania w tym miejscu wilgoci. Dlatego wielu rowerzystów mimo niedogodności stawia na przechowywanie roweru we własnym mieszkaniu, tworząc specjalną przestrzeń, która nie zajmuje powierzchni użytkowej. 

Jak przechowywać rowery w mieszkaniu? – poznaj potrzebne gadżety

Niewielkie mieszkania to spory problem logistyczny, jeśli w grę wchodzi przechowywanie roweru i wygospodarowanie na ten cel przestrzeni. Pomocne mogą okazać się akcesoria, które umożliwią szybkie i sprawne odkładanie roweru, a są to uchwyty ścienne pionowe i poziome marki Maclean:

  • uchwyt pionowy MC-433 – obciążenie do 20 kg,

MC-433

  • uchwyt pionowy MC-432 – obciążenie do 30 kg,

MC-432

  • uchwyt poziomy MC-431 – obciążenie do 30 kg,

MC-431

  • uchwyt poziomy MC-430 – obciążenie do 30 kg.

MC-430

Zamocowany na ścianie wieszak na rowery, to doskonały sposób na organizację miejsca do przechowywania we własnym mieszkaniu. Bardzo często rower na ścianie stanowi ważny element dekoracyjny w takich lokalach. Choć może się to wydawać trudne do osiągnięcia, to skrupulatne wybranie miejsca docelowego na przechowywanie sprzętu rowerowego, a także przemyślane dopasowanie dodatków może sprawić, że całe pomieszczenie będzie spójnie nawiązywać do pasji właścicieli, a przy okazji będzie doskonałym miejscem do wypoczynku. Uchwyt rowerowy zamontowany na ścianie to idealna alternatywa dla osób, którym zależy na zabezpieczeniu sprzętu i możliwości dowolnej aranżacji przestrzeni w pokoju. Co więcej, tego typu akcesoria są bardzo przydatne również w komórkach lokatorskich i garażach. Dzięki nim możliwe jest przechowywanie większej ilości rowerów, przy zachowaniu wolnej przestrzeni na inne niezbędne rzeczy, które muszą znaleźć swoje miejsce w niewielkim pomieszczeniu.

Najważniejsze zasady dotyczące konserwacji rowerów

Każdy posiadacz roweru wie, jak ważna jest dbałość o jednoślad. Zakończenie trasy rowerowej każdorazowo powinno być związane z oczyszczeniem i osuszaniem sprzętu, bo tylko w ten sposób powinien być przechowywany sprzęt rowerowy. Osuszenie powinno się wiązać z późniejszym nasmarowaniem, które wpłynie na dłuższą żywotność podzespołów i usprawni działanie mechanizmów. Warto również wspomnieć o tym, że każdy rower powinien być systematycznie myty. W przypadku rowerów miejskich i szosowych, tego typu zabiegi można wykonać raz w miesiącu, jednak jazda w terenie górskim, który jest bardzo wymagający, sprawia, że posiadacze rowerów MTB muszą częściej gruntownie czyścić swój sprzęt, a także sprawdzać jego stan. Podczas samodzielnego serwisowania roweru warto korzystać z dedykowanych akcesoriów, które usprawnią pracę i pozwolą na fachowe wykonanie konserwacji.

Rowerowy uchwyt serwisowy MC-434 Maclean wykonany ze stali, to idealne rozwiązanie pozwalające na kompleksową konserwację roweru we własnym garażu. Stojak na rowery może być również wykorzystany jako alternatywny sposób na przechowywanie sprzętu rowerowego w miejscach, w których nie istnieje możliwość zamontowania na ścianach dedykowanych wieszaków.

MC-434

Twoją pasją są wycieczki rowerowe? Zadbaj o swój sprzęt, pamiętając o wyborze suchego i ciepłego miejsca do przechowywania. Jeśli jednak Twoim problemem jest metraż, to skorzystaj z możliwości, jakie zyskasz, wybierając wytrzymałe wieszaki rowerowe, które pozwolą na montaż sprzętu na ścianie mieszkania lub innego dowolnie wybranego pomieszczenia.

Skomentuj