Kategorie
Nowe produkty
Nowe produkty
Wszystkie nowe produkty
Czym się różni nebulizator od inhalatora?

Czym się różni nebulizator od inhalatora?

Czym się różni nebulizator od inhalatora? Skuteczna pomoc w walce z przeziębieniem i grypą.

Sezon na przeziębienia wciąż trwa. Każdy z nas narażony jest na wirusy i wywoływane nimi choroby. Aby skutecznie walczyć z uciążliwą dolegliwością, warto odpowiednio się do niej przygotować. Poznaj skuteczne sposoby walki z grypą, które pomogą chronić zdrowie Twoje i Twojego dziecka – to nebulizatory i inhalatory. Czym się od siebie różnią? 

Grypa – problem, którego nie wolno lekceważyć

Grypa jest zaliczana do jednej z ostrzejszych i najbardziej zakaźnych chorób układu oddechowego. Wywołuje ją wirus grypy, który co roku atakuje wielu ludzi, utrudniając codzienne funkcjonowanie. W takiej sytuacji warto mieć przy sobie takie produkty jak inhalator dla dzieci ProMedix misiek czy zestaw masek i akcesoriów do inhalatorów PromMedix PR-850.

41730

Grypa objawia się przede wszystkim pod postacią ostrej infekcji i niewydolności układu oddechowego. Jej podstawowe objawy to ból głowy, bóle mięśni, bóle stawów, ogólne zmęczenie i osłabienie organizmu, uczucie zmęczenia, gorączka, dreszcze, a także ból gardła i uciążliwy kaszel. Aby skutecznie walczyć z grypą, warto wypróbować sprawdzone sposoby, dzięki którym pokonamy chorobę szybko i skutecznie. Jedną z metod radzenia sobie z wirusem grypy są inhalacje i nebulizacje. Sprawdź, jak je wykonać i dlaczego pomogą przy grypie.

45927

Nebulizator a inhalator – czy to to samo?

Inhalator i nebulizator to urządzenia, które skutecznie wspomagają walkę z grypą. Działanie każdego z nich opiera się na rozpylaniu płynnej substancji leku do postaci aerozolu. Wbrew pozorom, te dwa urządzenia nie są jednak tym samym. O ile każdy nebulizator można zaliczyć do grupy inhalatorów, o tyle nie każdy inhalator jest nebulizatorem.

Inhalator jako urządzenie obejmuje swoją definicją znacznie większą grupę produktów niż nebulizatory. Inhalator to urządzenie, które przekształca leki w formie zawiesiny lub proszku w aerozol, dzięki czemu aktywne substancje medykamentu mogą skuteczniej dotrzeć do dróg oddechowych.

Nebulizator z kolei to urządzenie wielokrotnego użytku, w którym lek w postaci płynnej zostaje rozbity na cząsteczki, tworząc aerozol. Wśród różnych rodzajów nebulizatorów można wyróżnić przede wszystkim te ultradźwiękowe, membranowe, jak i pneumatyczne. Warto pamiętać, że nebulizacja – w przeciwieństwie do niektórych rodzajów inhalacji – jest skuteczną i przystępną formą walki z chorobami układu oddechowego u dorosłych i dzieci.

Inhalacja – skuteczny sposób na walkę z grypą?

Domowa inhalacja to skuteczny sposób walki z grypą oraz innymi chorobami układu oddechowego. Aby jak najszybciej pozbyć się choroby, zalecane jest stosowanie inhalatorów lub nebulizatorów nawet kilka razy dziennie.

78832

Pomocne w leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych jest również wykorzystanie maski do inhalacji, która znacznie ułatwi proces przyjęcia leku. Przekształcona w aerozol substancja płynna dostaje się do organizmu przez specjalny ustnik lub maseczkę, ułatwiając oddychanie. W przypadku zaawansowanych infekcji zaleca się korzystanie z nebulizatorów wspólnie z zażywaniem mukolityków i substancji nawilżających.

Inhalacje dla dzieci – prosty sposób na walkę z chorobą

Wspomniane metody mogą być stosowane nie tylko u dorosłych. Inhalator dla dzieci to również dobry sposób na walkę z grypą czy przeziębieniem, Jeśli choroba dotyka dziecka, warto jednak zadbać o to, aby leczenie przebiegało bezstresowo, w związku z czym warto zadbać o dobór metod, które są przyswajalne przez najmłodszych.

Jedną z nich są akcesoria do inhalatorów ProMedix. Warto więc wziąć pod uwagę inhalatory i nebulizatory, które przyjmują postać przyjazną dla pociechy, wybierając np. urządzenie w kształcie biedronki, taki jak na przykład inhalator dla dzieci ProMedix biedronka, który w zestawie zawiera nebulizator, maski, filtry, a także PR-821. Można wybrać też postać innych zwierząt, na przykład inhalator dla dzieci ProMedix krówka. Takie produkty doskonale nadają się do inhalacji, czyniąc z niej świetną zabawę.

Akcesoria do inhalacji

Niezależnie od tego, kogo dotyczy inhalacja, warto skorzystać również z urządzeń, które znacznie ułatwią i usprawnią proces terapii. Na przykład ProMedix oferuje pacjentom wiele elementów, dzięki którym leczenie będzie mniej uciążliwe i łatwiejsze.

Jeśli chcesz, aby Twoja inhalacja przebiegła sprawnie i bez stresu, wykorzystaj zestaw składający się z nebulizatora, maski i specjalnych filtrów, jak choćby zestaw masek i akcesoriów do inhalatorów PromMdix PR-850. To uniwersalny zestaw do inhalatorów różnych marek i pasuje między innymi do takich produktów jak ProMedix PR-800 Omnibus BR-CN116

41729

Skomentuj