Kategorie
Nowe produkty
Nowe produkty
Wszystkie nowe produkty
Uchwyty TV

Uchwyty TV

Fabryczny stojak, uchwyt, ramię? O mocowaniu TV słów kilka

Telewizory już od kilku lat przestają kojarzyć się wyłącznie z oglądaniem tradycyjnych kanałów. Coraz częściej pełnią one rolę wyjścia obrazu dla konsol czy komputerów, a także są domowym centrum oglądania serwisów streamingowych. Wraz z poszerzeniem funkcjonalności TV, znacząco zwiększyły się też jego wymiary. Panele o wielkościach przekraczających 50 cali to normalność, jednak nie zawsze łatwo jest tak duży telewizor bezpiecznie umieścić w przestrzeni domowej. Jak temu zaradzić?

MC-643

Najprostsze rozwiązanie - fabryczna podpórka

Do każdego fabrycznie nowego telewizora dodawane są podpórki wykonane przez producenta. Te najczęściej są jednak słabej jakości i ich głównym zadaniem jest dobrze wyglądać. Trudno natomiast  na cienkich listwach utrzymać ważący kilkanaście kilogramów panel o dużej przekątnej.

Pozostawiając telewizor na fabrycznych wspornikach, szczególnie mając w domu małe dzieci czy zwierzęta, prosimy się o kłopoty. Nawet niewielka siła może wytrącić telewizor z równowagi, a upadki, jak wiadomo, nie służą elektronice. Rozwiązaniem tego problemu może być wybór jednej z kilku niżej opisanych opcji.

Uchwyt naścienny do TV - jaki wybrać?

Uchwyty do telewizora mogą przybrać naprawdę różne formy. Coraz popularniejsze stają się te naścienne, szczególnie w wariancie ultra slim. Dla przykładu, uchwyt Maclean MC-939 mocuje urządzenie zaledwie 27 milimetrów od ściany! Zwróć na to uwagę, szczególnie, jeśli projektujesz właśnie nowoczesne pomieszczenie. Dzięki bardzo bliskiej odległości TV od płaszczyzny, odbiornik wygląda niczym obraz. Jeśli mowa o tym dokładnie modelu, jest on kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami z minimalnym rozstawem VESA 100x100, a maksymalnym 600x400.

MC-939

Jeśli posiadasz telewizor, którego przekątna nie przekracza 55 cali, możesz zdecydować się na minimalnie tańszy model Maclean MC-938. Oferuje on dokładnie to samo, co wcześniej wspominana konstrukcja, jednak w nieco mniejszym rozmiarze.

MC-938

Dla telewizorów o przekątnej do 42 cali, Maclean przygotował z kolei uchwyt naścienny MC-937. Ten model charakteryzuje jeszcze bardziej kompaktowa konstrukcja, która pozwala zamontować urządzenia, wyposażone w standard VESA 75x75, 100x100, 200x100 lub też 200x200 mm. Rekomendowany rozmiar ekranu dla tego uchwytu to od 23 do 42 cali.

MC-937

Pozostałe rozwiązania, które mogą się sprawdzić

Jeśli nie jesteś fanem tworzenia nowych otworów w ścianach, możesz pokusić się o inne rozwiązania, które nie będą aż tak inwazyjne. Pierwszym, co nasuwa się na myśl, są uniwersalne stojaki pod telewizor. Mocuje się je w tych samych miejscach, co uchwyty naścienne. Swoją rolę spełniają zdecydowanie lepiej niż dodawane do zestawu podstawki producenta, lecz nadal nie będzie to tak bezpieczne rozwiązanie, jak solidny uchwyt, mocowany do ściany.

MC-954

Drugą z opcji jest ramię, mocowane do blatu komody czy też stolika pod telewizor. To rozwiązanie też nie jest jednak idealne. Przede wszystkim, po demontażu całej konstrukcji, w miejscu mocowania na meblu pozostanie skaza. Nie można też w ten sposób mocować zbyt ciężkich i dużych TV, bowiem takie ramiona mają stosunkowo niskie możliwości udźwigu.

MC-878

Reasumując, najlepszym wyborem na stabilne i bezpieczne życie telewizora, będzie przymocowanie go uchwytem naściennym. Z dala od rąk czy łap zwierząt, na ergonomicznej wysokości, będzie mógł dumnie prezentować filmy, seriale czy tradycyjne programy telewizyjne.

Skomentuj