Kategorie
Nowe produkty
Nowe produkty
Wszystkie nowe produkty
Całodobowy nadzór nad domem, czyli system monitoringu

Całodobowy nadzór nad domem, czyli system monitoringu

Całodobowy nadzór nad domem, czyli system monitoringu

Bezpieczeństwo domu to niezwykle ważna sprawa. Choć coraz rzadziej zdarza się słyszeć o klasycznych włamaniach, nadzór monitoringu może okazać się naprawdę trafionym zakupem, nie tylko jako odstraszacz na złodziei! W ofercie naszego sklepu znajdziesz nowoczesne urządzenia, a także atrapy, które, choć nie działają jak prawdziwe kamery, mogą z powodzeniem udawać najwyższej klasy zabezpieczenia.

Jak działają nowoczesne kamery i do czego mogą się przydać?

System monitoringu już od wielu lat nie jest jedynie „straszakiem” na złodziei, ale przydaje się też przy innych aspektach codziennego życia. Mając podgląd na to, co dzieje się na zewnątrz domu czy mieszkania, możesz w czasie rzeczywistym zaobserwować dostawę jedzenia czy długo wyczekiwanej paczki.

28884

Nawet najprostszy system kamer dla użytku domowego może nadawać sygnał bezprzewodowo, wprost na urządzenia mobilne i komputery. Do odebrania obrazu potrzebna jest jedynie dedykowana aplikacja. Nagrania domyślnie zapisywane są w pętli – oznacza to, że po zapełnieniu zadanego miejsca, najstarsze pliki kasują się, a na ich miejsce wskakują nowe. Oczywiście konkretne klipy można zapisać na stałe, przenieść je na inne urządzenie czy udostępnić w chmurze.

Kamera sieciowa - jaką wybrać?

Kamery monitoringu wizyjnego dzielą się na zewnętrzne, wewnętrzne, jak i uniwersalne. Do tych trzecich należy między innymi Maclean MCTV-516, czyli kamera w kształcie tuby. Specyfikacja techniczna urządzenia prezentuje się całkiem dobrze. Przetwornik 1/2.5” generuje nagrania w maksymalnej rozdzielczości 5 Mpix oraz 20 klatkach na sekundę, co więcej, obiektyw dobrze widzi po zmroku, a to za sprawą dwóch diod podczerwieni o zasięgu 25 metrów. Kamera jest wodo- oraz pyłoszczelna, co potwierdza certyfikat IP67. Nagraniami zarządzać można z poziomu aplikacji na smartfony i komputery, a także przy pomocy rejestratorów obsługujących protokół ONVIF.

77980

Fani nieco bardziej obłych kształtów mogą z kolei zainteresować się kamerą Maclean MCTV-515. To urządzenie, choć na pozór bliźniaczo podobne do wcześniej opisywanego, posiada kilka drobnych różnic. Przede wszystkim zastosowano tutaj markowy przetwornik Sony Stravis IMX335, który, podobnie jak w przypadku modelu 516, nagrywać może z maksymalną rozdzielczością 5 Mpix oraz 20 FPS. 18 sztuk diod podczerwieni generuje lepszy podgląd w nocy, jednak na nieco bliższą odległość. Producent deklaruje wizję na 20 metrów. Podobnie jednak jak wcześniej wymieniony, również MCTV-515 posiada klasę wodoszczelności IP67, współpracuje z urządzeniami mobilnymi, komputerami oraz rejestratorami ONVIF, a także automatycznie wykrywa ruch.

77979

Atrapy monitoringu - wystraszą potencjalnych przestępców

Nawet podstawowy system monitoringu potrafi kosztować kilkaset złotych. Choć zasadniczo nie jest to duża cena, znacząco można ją obniżyć, pozostawiając przy tym walory odstraszające potencjalnych przestępców. W naszym sklepie znajdziesz długą listę atrap monitoringu, a także syren alarmowych.

28884

Za przykład można tutaj podać chociażby model SOL1200, czyli solarną kamerę w typie tubowej. Ta wyposażona jest w realistycznie działającą diodę LED, która ma imitować czujnik podczerwieni. Jeśli wolisz kamerę kopułową, możesz zdecydować się na model DC2300, który podobnie jak wcześniej omawiany, również posiada zwiększającą realizm diodę LED.

23259

Dla dopełnienia całego układu atrap systemu monitoringu, możesz też pokusić się o zakup atrapy syreny alarmowej AL2030.

28888

Umieszczenie jej w widocznym miejscu, wraz z wcześniej wymienionymi atrapami kamer, zwróci na siebie uwagę i wzbudzi poczucie, że właściciel tego domu mocno zadbał o swoje bezpieczeństwo!

Skomentuj