Kategorie
Nowe produkty
Nowe produkty
Wszystkie nowe produkty
Oświetlenie domu i ogrodzenia

Oświetlenie domu i ogrodzenia

Oświetlenie domu i ogrodzenia

Wraz z rosnącą ilością domów jednorodzinnych, rośnie również zapotrzebowanie na różnego rodzaju ozdoby ogrodowe. To z kolei przekłada się na rynkową konkurencję, co w ostateczności daje konsumentom ogromny wybór. Możliwości aranżacji własnego skrawka ziemi są wręcz nieograniczone, a w dopięciu wszystkiego na ostatni guzik mogą pomóc choćby lampy solarne. Te niepozorne urządzenia nadają charakteru ogrodowi po zmroku, jednocześnie nie powiększając rachunku za energię elektryczną nawet o grosz!

Lampy solarne – energia czerpana ze słońca ożywi Twój ogród!

Fotowoltaika i szeroko pojęte źródła energii odnawialnej to aktualnie temat bardzo na czasie. Ekologiczne i stosunkowo tanie rozwiązanie to mały krok w stronę samowystarczalności. Ten pomagają postawić również tak małe akcenty, jak oświetlenie ogrodu. Lampy solarne LED to idealne rozwiązanie z wielu powodów – są bezprzewodowe, więc ich instalacja ogranicza się tylko do umieszczenia w wyznaczonym miejscu; nie zużywają też energii elektrycznej, którą „wybija” domowy licznik, zatem cały ten czas, który świecą, nie jest obarczony żadnymi kosztami.

Lampa solarna LED na słupek GreenBlue

Jak wykorzystać lampę typu daszek kopertowy?

Tego typu lampa solarna to rozwiązanie idealne do podkreślenia słupków ogrodzenia. Dzięki temu, po zmroku idealnie widoczne będą granice prywatnego terytorium, co powinno znacząco zmniejszyć ilość nieproszonych gości. W zależności od typu ogrodzenia i zastosowanych rozwiązań, można zdecydować się na daszek kopertowy LED GreenBlue GB125, czyli najmniejszą wersję o wymiarach 60x40 milimetrów, jedną z pośrednich opcji – 60x60, 80x80, 90x90 lub największy z rozmiarów – 100x100, oznaczony nazwą GreenBlue GB128.

Lampa solarna LED na słupek GreenBlue

Świetny efekt można też uzyskać, wytyczając ścieżki w ogrodzie. Ubogacając je słupkami, na które nałożone są daszki kopertowe, uzyskujemy naprawdę klimatyczne miejsce, a zarazem zyskuje też praktyczność i bezpieczeństwo – nikt się już nie potknie, a na wieczorne, ogrodowe eskapady będzie można wybierać się bez latarek!

Lampa solarna LED na słupek GreenBlue

Lampy elewacyjne ubogacą proste mury domu

Dopełnieniem świetlnego wyposażenia ogrodu są lampy elewacyjne. Te przybrać mogą naprawdę różne formy – od bardzo podstawowych po takie, które na pierwszy rzut oka w ogóle nie wyglądają jak źródło światła! Co za tym idzie, ich zastosowanie również może bardzo od siebie odbiegać. Standardowe modele, takie jak Maclean MCE343 dobrze sprawdzą się w sytuacji, gdy właścicielowi zależy tylko na podkreśleniu budynku i stworzenie czegoś w rodzaju świetlistego obrysu.

Lampa elewacyjna LED Maclean

By przykuć uwagę obserwatorów i skupić ich wzrok na jednym, konkretnym elemencie, można wykorzystać do tego Maclean MCE290. Ciekawy, półokrągły kształt źródła światła doskonale je rozprasza, dając oczekiwany efekt przyciągnięcia uwagi w dane miejsce. Ta lampa z powodzeniem może też służyć jako oświetlenie tarasu, bowiem cechuje się certyfikatem IP54. 

Lampa LED z czujnikiem ruchu Maclean

Skomentuj