Kategorie
Nowe produkty
Nowe produkty
Wszystkie nowe produkty
Oświetlenie Ogrodu

Oświetlenie Ogrodu

Oświetlenie Ogrodu

Nowoczesne budownictwo coraz częściej stawia na tereny zielone, otaczające budynek. Małe ogródki stają się integralną częścią szeregowców i bliźniaków, a spore połacie terenu do zagospodarowania okalają każdy dom jednorodzinny. W łatwy i szybki sposób takim przestrzeniom można dodać uroku, chociażby poprzez oświetlenie ogrodowe.

Lampy ogrodowe – jaki rodzaj zasilania wybrać?

Wybierając oświetlenie ogrodowe, w pierwszej kolejności trzeba podjąć ważną decyzję, a mianowicie, jak zasilane mają być źródła światła. Możliwości są dwie – prosto z sieci elektrycznej domu lub poprzez energię słoneczną, dzięki niewielkim panelom solarnym, zintegrowanym z lampami.

Pierwsza z opcji jest zdecydowanie bardziej czasochłonna i wymaga sporego nakładu funduszy. Potrzebny jest bowiem elektryk, który zaprojektuje oraz wykona odpowiednią instalację, a jego praca oraz użyte do niej materiały nie należą do najtańszych. Jeśli tylko ogród nie znajduje się w niezwykle niekorzystnej lokalizacji, zdecydowanie lepiej postawić na solarne lampy ogrodowe. Te pobierają energię w dokładnie taki sam sposób, co panele fotowoltaiczne, przez co są w pełni samowystarczalne.

Tradycyjne oświetlenie ogrodu – czerp energię ze słońca

Solarna lampa wolnostojąca to tanie, solidne i nie wymagające większego zaangażowania rozwiązanie. Wśród tradycyjnych modeli znaleźć można między innymi kule marki GreenBlue. Dostępne w kilku rozmiarach oświetlenie pozwala zaaranżować przestrzeń ogrodu na przeróżne sposoby! Wśród najczęściej wybieranych się jest model GB166. Kula wraz z elementem mocującym o rozmiarach 25x25x58 centymetrów rozkochała w sobie klientów!

GB166

Wielbiciele bardziej tradycyjnych rozwiązań mogą postawić na lampy solarne LED od Maclean. Te, przypominające nieco latarnie uliczne, ozdoby ogrodu również zasilane są panelem solarnym. Bateria o pojemności 1200 mAh daje pewność, że nawet w pochmurne dni Maclean MCE465 będzie oświetlał przydomowy ogródek.

MCE465

Lampy ogrodowe solarne LED RGB

Coraz częściej na wyposażeniach mieszkań, a nawet aut, znaleźć można oświetlenie RGB LED. Fani wielobarwnych świateł z pewnością pokochają GreenBlue GB124, czyli solarną lampę wolnostojącą o kształcie kuli, w której źródłem światła są właśnie LED-y o trzech kolorach.

GB124

Podobnie jak tradycyjne kule, o których wspominaliśmy wyżej, te z funkcją RGB również występują w kilku rozmiarach. Ilość aranżacji do zaprojektowania jest wręcz nieskończona!

GB165

Niecodzienne podejście do lamp ogrodowych

Doskonałym dopełnieniem tematu najpopularniejszych lamp solarnych będą te o mniej spotykanych kształtach. GreenBlue GB156 to oświetlenie ogrodowe LED w kształcie pochodni. Gdyby tego było mało, źródło światła daje niezwykle żywy i realistyczny efekt ognia. Wprowadzony przez tę lampę nastrój jest niesamowity, szczególnie jeśli użyjemy większej ich ilości.

Pochodnia

Jeśli tradycyjne, pojedyncze lampy solarne to za mało, GreenBlue przygotowało coś specjalnego. GB164 to ozdobne oświetlenie, skonstruowane na bazie pojedynczych diod oraz wytrzymałego przewodu. Przy pomocy tego produktu w łatwy sposób ozdobisz drzewa, ogrodzenie czy meble ogrodowe, wprowadzając jednocześnie romantyczną atmosferę.

GB164