Kategorie
Nowe produkty
Nowe produkty
Wszystkie nowe produkty
Krótki przewodnik po okablowaniu do telefonów!

Krótki przewodnik po okablowaniu do telefonów!

Krótki przewodnik po okablowaniu do telefonów! 

W dzisiejszych czasach każdy z nas używa smartfonu przez znaczną część dnia, co za tym idzie, musimy często ładować nasze telefony. Na rynku jest wiele kabli oraz ładowarek służących do utrzymania w gotowości naszych urządzeń, lecz nie zawsze wiemy, która z nich będzie odpowiednia. W dzisiejszym blogu przedstawimy kilka ciekawych rozwiązań w tym temacie, nie tylko pod względem bezpieczeństwa naszego sprzętu, ale również funkcjonalności. 

 1. Przewody standardowe 

  W obecnym czasie rozróżniamy trzy typy przewodów do ładowania telefonów:

  1. Micro USB
  2. Lighting
  3. Typ-C


  Wybierając standardowy przewód, warto zwrócić uwagę na odpowiednie parametry, tj. właściwe natężenie prądu. Ważne, aby przewód wspierał szybkie ładowanie, dzięki czemu przy użyciu odpowiedniej ładowarki w szybki sposób będziemy mogli zasilić nasz telefon. 

  Kolejnym ważnym parametrem  jest wytrzymałość danego przewodu. Tu niewątpliwie warto zwrócić uwagę na sposób łączenie samego kabla z końcówką.  Na rynku dostępne są przewody np. z metalową końcówką USB, co zapewnia dłuższą żywotność naszego produktu.

  Godnymi polecenia oraz atrakcyjne cenowo są przewody marki Maclean.  Przewody wspierające szybkie ładowanie znajdą Państwo poniżej w zależności od modelu dla konkretnego typu wtyku: 

  MicroUSB MCE473 

  MicroUSB MCE473

  Lighting  MCE472

   

  Lighting MCE47

  Typ-C MCE 471 

  Typ-C MCE 471

   

  Przewody z metalowymi końcówkami można znaleźć pod poniższymi linkami:

  MicroUSBMCTV-833W lub MCTV-833B

  Lighting - MCTV-832B

  Typ-C - MCTV-831B

   

 2. Przewody magnetyczne 

  Odwiecznym problemem każdego użytkownika smatfona jest „wyrobione” gniazdo ładowania, przez co często pojawiają się problemy z naładowania naszego urządzenia. Jest na to proste rozwiązanie, które od dobrych kilu lat stosuje marka Maclean, a mianowicie przewody magnetyczne. O co w tym chodzi ? Już wyjaśniamy. Kupujemy przewód wyglądający z pozoru jak każdy inny, lecz w przewodzie magnetycznym nasza końcówka zostaje w gnieździe, przez co za każdym razem nie musimy wkładać końcówki do naszego gniazda. Wystarczy tylko zbliżyć nasz kabel do miejsca ładowania, a on sam się „przyczepi”. Dodatkowo takie rozwiązanie zapobiega zabrudzeniom portu wewnątrz. Wiele razy słyszeliśmy od naszych klientów, że to świetne rozwiązanie np. dla pracowników produkcyjnych, gdzie występuje duże zapylenie pomieszczenia. Kolejną grupą klientów, wyrażających duże zadowolenie z tego typu produktu są kierowcy, którzy często mówią: „Te kable są stworzone dla kierowców!” , czy „ Już nie muszę męczyć się z wtykaniem kabla do telefonu podczas jazdy”.  Tego typu kabel może być przydatnym prezentem dla chłopaka, męża, rodzica lub każdej osoby, która często podróżuje samochodem. Przedstawiamy kilka naszych produktów z tej serii: 

  MicroUSB model MCE160

  MCE160

  Lightning iPhone model MCE161

  Lightning iPhone model MCE161

  Typ-C MCE178

  MCE178

   

  Jeżeli posiadamy w domu wiele urządzeń i korzystamy ze wspólnej ładowarki to możemy dokupić dodatkowe wtyczki (MCE162, MCE163, MCE164)

  Naszym najnowszym produktem z serii kabli magnetycznych jest Model MCE474 (wersja 1 metrowa) oraz MCE475 (wersja 2 metrowa).

  Wychodząc naprzeciw naszym Klientom stworzyliśmy powyższe przewody, jednocześnie dostosowując je do najnowszych wymogów technicznych. Dodatkowo przewody wyposażone są w wtyczkę umożliwiającą obrót w dwóch płaszczyznach tj. prostej oraz kątowej. Wtyk kątowy to idealne rozwiązanie podczas ładowania telefonu w trakcie grania lub oglądania filmów.
  Oczywiście w ofercie do tego modelu posiadamy dodatkowe wtyczki magnetyczne odpowiednio:

  Lightning iPhone  MCE476

  MicroUSB MCE477

 3. Ładowarki

  W ofercie posiadamy ładowarki:

  • Sieciowe
  • Samochodowe
  • Indukcyjne (bezprzewodowe)

  Zacznijmy od pierwszego typu, czyli od ładowarek sieciowych. Model, który chcielibyśmy Państwu polecić, może zaskoczyć. Dzięki jego funkcjonalność ta ładowarka znajdzie zastosowanie nie tylko w domu, ale również podróżując po całym świecie. Model MCE238 to właściwe adapter podróżny, ale również ładowarka sieciowa o świetnych parametrach.

  Adapter podróżny z praktycznym 8-otworowym gniazdem i wbudowaną wtyczką UK / EU / AU / US. Mogą Państwo korzystać z niego w ponad 150 krajach podczas wakacji lub podróży. Idealnie nadaje się do najbardziej popularnych produktów podróżniczych, takich jak aparat fotograficzny, maszynka do golenia, laptop i inne. Adapter jest łatwy do przenoszenia, dzięki niewielkim rozmiarom oraz wygodnej torbie do przechowywania. Wbudowane gniazda USB oraz USB C ułatwia ładowanie urządzeń mobilnych, takich jak Smartphone, Power Bank, Tablet, PDA, iPod, MP3 prawie na całym świecie. Całkowita moc wynosi max. 5.6A.

  Standardową ładowarkę sieciową, jaką możemy polecić jest model MCE479. Produkt o niewielkich rozmiarach oraz najlepszych parametrach technicznych wspierający technologię szybkiego ładowania Qualcomm Quick Charge 3.0, co pozwala na kilkukrotnie szybsze ładowanie kompatybilnych urządzeń. Wbudowany moduł automatycznie wykrywa podłączone urządzenie i ładuje je maksymalnym, odpowiednim dla niego prądem. Zapewnia przez to najszybszy możliwy czas ładowania urządzenia.

  Ciekawą ładowarką samochodową w naszej ofercie jest model MCE126. Obecnie podczas podróży samochodem wykorzystujemy coraz większą liczbę urządzeń wymagających użycia energii. Maclean MCE126 wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom i przedstawia nowy model ładowarki samochodowej o łącznej mocy wyjściowej 4,8A. Produkt cechuje przede wszystkim wielofunkcyjność, bezpieczeństwo oraz nowoczesny design. Ta ładowarka posiada jeszcze jedną ciekawą funkcję a mianowicie zintegrowany woltomierz. Prezentację naszej ładowarki można zobaczyć na naszym firmowym Youtubie.

   

  Indukcyjne ładowarki są stosowane już od jakiegoś czasu na naszym rynku. Ich zaletą jest to, że wystarczy położyć telefon na ładowarce, a nasz telefon sam zacznie się ładować. Oczywiście musimy posiadać funkcję ładowania indukcyjnego w naszym telefonie. Model godny polecenia wykonany w tej technologii to MCE250

  Ładowarka indukcyjna w samochodzie? Czemu nie?! Macelan również posiada ją w swojej ofercie. Model MC-805 to nowoczesny i w pełni funkcjonalny uchwyt na telefon wyposażony w technologię bezprzewodowego ładowania Qi, dzięki której naładujesz swój smartfon bez konieczności podłączania kabli w trybie szybkiego ładowania Qualcomm QC 3.0. Korzystanie z uchwytu jest bardzo proste i praktyczne - posiada automatyczny i wytrzymały mechanizm zaciskowy. Obrotowe mocowanie pozwala na ustawienie uchwytu w dowolnie wybranej pozycji.

  Na rynku dostępna jest szeroka oferta kabli i ładowarek do naszych telefonów, lecz ważne jest, aby dobrać odpowiednie dla Nas rozwiązanie. Zespół centrumelektroniki.pl jest po to,  aby zapewnić Państwu najkorzystniejsze rozwiązania. Jesteśmy do dyspozycji na naszej infolinii, czacie, firmowym facebooku. Chętnie doradzimy, podpowiemy jak dobrać właściwe produkty dla każdego indywidualnie! Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem hurtowym naszych produktów, zapraszamy do kontaktu z naszym działem hurtowym. Wszystkie dane kontaktowe znajdą Państwo na naszej stronie w zakładce zakupy hurtowe.

   

Skomentuj