Kategorie
Nowe produkty
Nowe produkty
Wszystkie nowe produkty
Czujniki ruchu i atrapy kamer - ochrona przed kradzieżą.

Czujniki ruchu i atrapy kamer - ochrona przed kradzieżą.

Jesień to czas, kiedy coraz szybciej zapada zmrok, a wieczory stają się ciemne, zimne i deszczowe. Niestety ta pora roku sprzyja większej ilości kradzieży, gdyż złodzieje wykorzystują to, że widoczność na wielu podwórkach jest bardzo ograniczona. Aby zapobiec tego typu sytuacjom warto  wyposażyć swój dom w różnego rodzaju sprzęty, takie jak czujniki ruchu, kamery, czy ich atrapy, by zniechęcić potencjalnego złodzieja do kradzieży. Przedstawiamy parę rozwiązań, które mogą pomóc w poprawie bezpieczeństwa nie tylko naszego podwórka, ale także całej rodziny.

Czujniki ruchu i atrapy kamer - ochrona przed kradzieżą

W naszej ofercie posiadamy serię atrap kamer oraz atrap alarmów, które pomogą nam odstraszyć  złodzieja, a przy tym nie musimy wydawać kilkunastu tysięcy na zaawansowany system alarmowy czy monitoringowy. Na centrumelektroniki.pl mogą Państwo znaleźć atrapy kamer o różnej budowie:

Kopułkowej, które świetnie sprawdzają się również wewnątrz pomieszczeń. Przykład takiego produktu to model DC2300 

Atrapa kamery kopułkowa DC2300 LED DC2300

Atrapa kamery kopułkowa DC2300 LED DC2300

Zewnętrznej, najbardziej przypominające te prawdziwe kamery przemysłowe

modele IR9000 oraz IR1100 są one dostępne w 3 wersjach kolorystycznych.

Atrapa kamery IR9000 S IR LED

Atrapa kamery IR9000 S IR LED

Atrapa kamery IR1100 S IR LED

Specjalistycznej, przypominające kamery szybkoobrotowe stosowane w centrach handlowych, parkingach czy halach produkcyjnych.

Atrapa kamery kopułkowa wisząca mała PTZ speed dome DC900

Atrapa kamery kopułkowa wisząca DC900

Większość z prezentowanych produktów posiada wbudowaną diodę imitującą pracę kamery, co sprawia, że atrapa wygląda całkowicie jak prawdziwa kamera. 

Włamywacze chcących dostać się do naszego domu, często sprawdzają w pierwszej kolejności, czy dana nieruchomość posiada system alarmowy. Podstawowym elementem każdego alarmu jest zewnętrzna syrena alarmowa. Prosty oraz tani zabieg, który pomoże szybko odstraszyć rabusia to zamontowanie imitacji syreny alarmowej.  Godne polecania są modele:

DC3300 jest to duża profesjonalna atrapa syreny alarmowej wyposażona  w diodę LED, która sprawia, że jest  ona jeszcze bardziej  widoczna w nocy. Ten produkt do złudzenia przypomina prawdziwy sygnalizator, dzięki czemu nawet doświadczony instalator będzie mieć problem z odróżnieniem jej od prawdziwego egzemplarza

Solarna atrapa syreny alarmowej DC3300 duża profesjonalna

Solarna atrapa syreny alarmowej DC3300 duża profesjonalna

DC3200 atrapa dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych (czerwonej i niebieskiej). Posiada wbudowany panel słoneczny, który zasila zainstalowane 3 diody LED, co powoduje, iż  nie musimy prowadzić żadnych dodatkowych przewodów do naszego urządzenia.

Solarna atrapa syreny alarmowej srebrny DC3200 S 3x LED

Solarna atrapa syreny alarmowej srebrny DC3200 S 3x LED

Kolejna gama produktów, która z jest bardzo pomocna w walce z włamywaczami to czujniki ruchu. Możemy je zamontować wszędzie, gdzie posiadamy już jakieś źródło światła włączane manualnie. Urządzenie to przekształci naszą lampę w idealny odstraszasz, który wykryje ruch automatycznie i dostarczy zasilanie do naszego źródła światła. 

Na naszej stronie można znaleźć  wiele czujników zarówno o budowie powszechnie znanej, jak i takie, które posiadają  nowoczesną stylizację i nadają się do nieruchomości  w każdym stylu. 

Seria czujników Macleana MCE201, MCE202, MCE203 to rozwiązania dla wymagających klientów, którzy cenią sobie nie tylko funkcjonalność, ale również względy estetyczne. Wszystkie modele współpracują z oświetleniem LED oraz innymi urządzeniami elektrycznymi.  Produkty wyróżniają się wysoką czułością poprzez zastosowanie układu scalonego. Czujniki podczerwieni posiadają wysoką stabilność, ładny, nowoczesny i praktyczny wygląd, szeroki zakres napięć roboczych, łatwy montaż oraz szeroki zakres detekcji. Automatycznie wykrywają dzień i światło w nocy. Zastosowana technologia SMT jest zgodna z europejskimi standardami. Dodatkowo model  MCE203 posiada kąt wykrywania 360° oraz dużą możliwość manualnej regulacji ,dzięki czemu nikt nie przejdzie niezauważenie. Opisane modele można znaleźć pod poniższymi linkami:

Czujnik ruchu Maclean na podczerwień

Czujnik ruchu Maclean na podczerwień pir nowoczesny zasięg 12m IP65 biały MCE201W

Czujnik ruchu Maclean na podczerwień pir nowoczesny zasięg 12m 360° MCE202

Czujnik ruchu Maclean na podczerwień pir zasięg 12m MCE203

Producent Maclean jakiś czas temu wprowadził do swojej oferty ciekawy produkt, a mianowicie czujnik ruchu z dołączonym pilotem. Co to takiego oraz dlaczego do czujnika ruchu dołączony jest pilot sterowania? Już śpieszymy z wyjaśnieniami . 

Wielu z Państwa używało już zapewne kiedyś pokrętła czujników ruchu, które często było ciężkie do zlokalizowania, co często doprowadzało niejednego użytkownika do szału. Naprzeciw temu wyszła firma Maclean tworząc produkt z dołączonym pilotem sterowania. Pilot ten pozwala zmieniać poszczególne parametry czujnika wygodnie klikając przyciski na pilocie. Dzięki pilotowi możemy sterować funkcjami takimi jak: włączanie, wyłącznie, zakresem wykrywania, zakresem czułości LUX oraz wieloma innymi. Pełną specyfikację znajdą Państwo pod poniższym linkiem:

Czujnik ruchu Maclean na podczerwień z pilotem IP65, max 800W (żarówka), max 1200W (LED) MCE241

Czujnik ruchu Maclean na podczerwień z pilotem IP65, max 800W (żarówka), max 1200W (LED) MCE241

Zdajemy sobie sprawę, że przed zamontowaniem urządzeń elektrycznych chcą Państwo sprawdzić również różne parametry, sposoby montażu, bądź to, czy będą potrzebne dodatkowe certyfikaty. Jeżeli nie znajdą Państwo tych informacji na naszej stronie bardzo prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy czy na czacie, a my wszystkie potrzebne informacje prześlemy do Państwa. Jesteśmy do Państwa dyspozycji :)  

1 Komentarze

  • Avatar
   Marek
   Oct 26, 2020

   Mam u siebie na podwórku czujniki ruchu. Nic specjalnego, ale dają mi większe poczucie bezpieczeństwa. Do ich zamontowania potrzebowałem tylko zwykłych złącz montażowych i nawet taki laik jak ja nie miał problemów z elektryką. Świetna sprawa. Może zainwestuję jeszcze w atrapy kamer.

Skomentuj

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć