Kategorie

Nowe produkty

Nowe produkty
Lampa kempingowa...
 • Wyprzedaż!
 • Nowy
lampy
Lampa...
51,17 zł Cena
Wszystkie nowe produkty
Profilaktyka i leczenie Odetchnij z ulgą - recenzja inhalatora Promedix PR-820

Profilaktyka i leczenie Odetchnij z ulgą - recenzja inhalatora Promedix PR-820

Odetchnij z ulgą – recenzja inhalatora ProMedix PR-820

Pokrótce o inhalatorze:

Inhalator kompresorowy PR-820 to urządzenie firmy ProMedix, zaprojektowane do podawania leków przy chorobach i dolegliwościach układu oddechowego. Urządzenie może służyć do wsparcia zarówno terapii leczniczej jak i profilaktyki schorzeń dróg oddechowych. Może być stosowany przy wspomaganiu leczenia astmy, alergii, zapalenia płuc, przeziębień, problemów z drożnością zatok i wielu innych. Urządzenie jest również odpowiednie do leczniczych kuracji ziołowych. Urządzenie jest przeznaczone dla całej rodziny i jest przystosowane do użycia w warunkach domowych rozpylając aerozol do wdychania przez ustnik lub maskę.

W zestawie znajdują się następujące elementy:

 1. Inhalator ProMedix PR-820;

 2. Nebulizator - pojemnik na lek;

 3. Ustnik;

 4. Maseczka dla dzieci;

 5. Maska dla dorosłych;

 6. Przewód powietrza;

 7. Zapasowe filtry powietrza - 5 sztuk;

 8. Instrukcja obsługi.

Specyfikacja techniczna:

Producent: Promedix

Kod Producenta: PR-820

Kolor: Biało-niebieski

Zasilanie: AC320V/50Hz / 120V/60Hz

Ciśnienie: ponad 10 PSI

Maksymalny czas pracy ciągłej: 30 minut

Masa: 2,1 kg

Wymiary: 300 x 180 x 120 mm

Temperatura pracy: 10 °C - 40 °C Prędkość przepływu: 8 l/min

Pierwsze wrażenia:

Inhalator znajduje się w poręcznym opakowaniu z osłonkami zapobiegającymi ewentualnym uszkodzeniom mogącym powstać podczas transportu. Sam karton posiada poręczny uchwyt pozwalający łatwo go przenosić. W kartonie mieszczą się z łatwością wszelkie akcesoria z zestawu. Otwarcie opakowania nie nastręcza problemów. W środku znajdują się dwie osłony tekturowe, kompresor oraz pozostałe elementy zestawu zamknięte w foliowej torebce wraz z instrukcją obsługi. Instrukcja jest krótka i przejrzysta, występuje w sześciu językach: angielskim, polskim, niemieckim, francuskim włoskim i hiszpańskim. Sam kompresor ma przyjemny dla oka kształt a gumowe nóżki umieszczone w podstawie zapobiegają ślizganiu. Dodatkowo w charakterze miejsca przechowania pozostałych części zestawu można użyć wygodnej przestrzeni zamykanej klapką w obrębie kompresora.

Użytkowanie:

 1. By przygotować inhalator do użycia należy przede wszystkim zapoznać się z jego instrukcją obsługi. Przed użyciem należy sprawdzić czy posiada się wszystkie wymienione w niej elementy. Następnie, po odkręceniu nakrętki nebulizatora, wprowadzamy do niego maksymalnie 6 ml płynu (leku lub innego preparatu). Linia oznaczająca objętość 6 ml jest dobrze widoczna. Po napełnieniu nebulizatora zakręcamy nakrętkę i podłączamy ustnik. Ustnik powinien wchodzić gładko, bez zbędnych oporów.

 2. Kolejnym krokiem jest podłączenie kompresora do prądu. Zanim go uruchomimy należy sprawdzić, czy mamy zainstalowany filtr. Znajduje się on po prawej stronie i jego osłonka wymaga delikatnego podważenia paznokciem. Następnie uruchamiamy urządzenie na 1-2 minuty włącznikiem po lewej stronie. Dopiero po tym czasie podłączamy przewodami nebulizator. Wsunięcie przewodów może sprawić niewielkie trudności spowodowane dużym tarciem, jednak z dwojga złego - lepiej żeby się nie odpięły w trakcie podawania leku.

 3. Kuracje prowadzimy zgodnie z zaleceniami lekarza. Podczas podawania leku staramy się oddychać naturalnie, chyba że lekarz zalecił inaczej. Gdy cały płyn w nebulizatorze zostanie zużyty należy zakończyć działanie urządzenia przy użyciu zielonego przełącznika, znajdującego się po lewej stronie. Dopiero po wyłączeniu kompresora można odłączyć przewody z nebulizatorem.

Własne odczucia:

Urządzenie jest wygodne i naprawdę szybko pozwala podać lek w postaci mgiełki. Z uwagi na możliwość przechowywania w obudowie całego wyposażenia, inhalator jest poręczny i nie zajmuje wiele miejsca. Urządzenie działa bez zarzutu zarówno z lekami jak i preparatami ziołowymi przeznaczonymi do inhalatorów. Zapas filtrów dołączonych do zestawu powinien pozwolić na długie użytkowanie. Podczas oględzin i wielokrotnych testów nie znaleziono żadnych wad czy uchybień fabrycznych. Zarówno liczba dostarczonych części jak i ich jakość były w porządku. Instrukcja obsługi była bardzo pomocna i tłumaczyła wszystkie interesujące zagadnienia.

Podsumowanie:

Z całą pewnością można polecić to urządzenie zarówno do użytku nie tylko w celach leczniczych, lecz także na co dzień, jako profilaktykę chorób układu oddechowego. Jego wadą jest praca kompresora i konieczność, montażu przed podaniem leku, lecz wada ta staje się również zaletą, gdy trzeba wymienić akcesoria. W okresie grzewczym, gdy w domach powietrze jest suche, warto zadbać o odpowiednie nawilżenie dróg oddechowych. Urządzenie spełnia swoje zadania i podaje lek. Jego zaletą jest kompaktowość, która sprawia, że urządzenie łatwo się przechowuje i transportuje. Dla dzieci są dedykowane modele, ale to nie znaczy że ten nie mogą używać również dzieci. Należy zatem, wspomnieć o smoczku pr-815 i maskach w dwóch rozmiarach, inhalator jest uniwersalny i wszystkie te akcesoria do niego pasują, w razie jakby pojawił się nowy członek rodziny.

 

Skomentuj

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć