Kategorie

Nowe produkty

Nowe produkty
Wszystkie nowe produkty
Rejestrator Samochodowy

Rejestrator Samochodowy

Na przestrzeni ostatnich lat bardzo popularnym produktem stał się rejestrator obrazu montowany w naszych samochodach. Nic w tym dziwnego, jest to niezwykle przydatne urządzenie, które posiada wiele ważnych funkcji. Oczywistą kwestią jest możliwość zastosowania takiego urządzenia w celach prewencyjnych, przy okazji wszelkiego rodzaju zdarzeń drogowych, w czasie jazdy jak i również podczas postoju. Dodatkową wartością jest upublicznianie bardzo wielu wypadków drogowych chociażby w mediach społecznościowych czy też na popularnym YouTube – co może wpływać pozytywnie na wyobraźnię ludzi i przestrzegać przed zagrożeniami.

            Przy rozglądaniu się za zakupem właściwego produktu należałoby kierować się kilkoma istotnymi kwestiami. Przedstawiamy najistotniejsze fakty. Jest to urządzenie elektroniczne – jak telefon czy tablet – posiada swój procesor, przetwornik (matryca), itp., im lepsze komponenty tym lepszy efekt. Czynniki, na które trzeba zwrócić uwagę to przede wszystkim rozdzielczość – minimalnie 720p, najlepiej 1080p – obraz jest wyraźny dzięki czemu możemy dostrzec więcej detali, do tego dochodzi liczba klatek na sekundę. Ważnym czynnikiem jest również kąt nagrywania obrazu – im większy tym szersze będzie pole nagrywania (dużo lepsze są te z kątem 150 stopni). Następną kwestią jest oczywiście pamięć, gdzie gromadzone będą pliki z nagraniami. Obsługa kart pamięci jest absolutną koniecznością. Funkcja nagrywania w pętli oczywiście jest potrzebna, aczkolwiek im pojemniejszą kartę pamięci rejestrator obsługuje – tym lepiej.

            Wraz z postępem technologii i miniaturyzacji pojawiły się takie opcje jak moduły GPS, możliwość sparowania rejestratora z programem komputerowym, który dokładnie wskaże miejsce na mapie w danym momencie nagrania. Nie bez znaczenia jest również jakość wykonania, całego urządzenia oraz np. szkła obiektywu. Warto zwrócić uwagę na jakość nagrywania w nocy – obraz powinien być na tyle rozświetlony, by widoczne były przykładowo tablice rejestracyjne. Świetną funkcją jest również sensor ruchu, co pozwoli kamerze nagranie uderzenia w nasz samochód np. na parkingu. Co za tym idzie powinien być wyposażony w akumulator, który pozwoli mu na rejestrację wideo. Sposób montażu ma znaczenie w wymiarze funkcjonalnym, świetną opcją jest zamontowany na stałe uchwyt i magnetyczne połączenie z samą kamerą.

            Wszystkie wymienione funkcje czynią rejestrator jazdy urządzeniem sensownym i kompletnym. Oczywiście cała ta technologia nie jest tania, dlatego ceny dobrej jakości produktów oscylują w granicach kilkuset złotych. Jednakże różnica pomiędzy tymi za np. 400zł a 100zł jest kolosalna. Pamiętajmy jest to inwestycja w nasze bezpieczeństwo i ewentualne odszkodowania.

            Chcielibyśmy przedstawić nasz najnowszy rejestrator jazdy marki NanoRS model RS200 –  świetna riposta na obecne oczekiwania klienta w dobrej cenie. Oparty jest o procesor NTK96658 oraz przetwornik SONY EXMOR IMX323. Kamera może nagrywać obraz o rozdzielczości 1080p/30fps FullHD. Bardzo dobrej jakości przetwornik oraz kąt widzenia na poziomie 150° pozwalają zarejestrować szczegółowy obraz w każdych warunkach. Dodatkowym atutem rejestratora jest kolorowy wyświetlacz LCD 1,5" dzięki któremu możemy przejrzeć materiał w każdej chwili.

            RS200 montowany jest za pomocą unikalnego magnetycznego uchwytu, dzięki któremu możemy bardzo szybko zmienić pozycję kamery lub całkowicie ją zdjąć. Dzięki zastosowaniu sensora przeciążeń, dokładnego modułu GPS oraz czujnika ruchu możemy być pewni, że każda niespodziewana sytuacja zostanie zarejestrowana. Kamera posiada wbudowany akumulator 160mAh, który podtrzyma nagrywanie nawet w przypadku nagłego braku zasilania. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi nagraniami RS200.

Skomentuj

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć