Kategorie

Nowe produkty

Nowe produkty
Wszystkie nowe produkty
Mop płaski vs. mop okrągły

Mop płaski vs. mop okrągły

Mop płaski czy mop okrągły? Który wybrać? 

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od naszych potrzeb. 

Mop płaski

Mopy płaskie na ogół sprawdzają się bardzo dobrze. Są idealne do większych mieszkań, ale przydają się też i na mniejszych powierzchniach. Dokładnie zbierają kurz i starannie myją podłogi. Nie zostawiają smug.  Sprawdzą się w przypadku każdego rodzaju podłóg. 

Mopy płaskie różnią się konstrukcją (ze stałą lub teleskopową rączką), a także końcówką. Nakładki do mopów płaskich mogą być kieszeniowe lub przyczepiane na rzepy. Najczęściej wykonuje się je z mikrofibry – gładkiej lub z frędzlami. Do takiego mopa niezbędne będzie również wiadro z mechanizmem umożliwiającym wyciskaniem nadmiaru wody z materiałowej nakładki.

Taka innowacja pozwala na odciskanie końcówki z nadmiaru wody bez zdejmowania nakładki i bez brudzenia rąk.

Mop obrotowy 

Mopy obrotowe cenione są ze względu na swoją obrotową głowicę. Takiej końcówki nie musisz samodzielnie wyciskać, ponieważ zadanie to ułatwia specjalny system wyciskający - wirnik. Nie musisz nawet zdejmować końcówki szorującej z kijka – otwór wiadra został dopasowany do nakładki. I najbardziej znienawidzone zadanie odchodzi w niepamięć.  Mop obrotowy pozwala na szerszy zakres ruchów, dzięki czemu szybciej wyczyścisz podłogę.

Mop ten idealnie radzi sobie z małą powierzchnia i zaschniętymi plamami bez większego nacisku, który trzeba jednak włożyć przy myciu mopem płaskim. 

To w końcu, jaki mop wybrać – płaski czy obrotowy? Po co się ograniczać! Ja mam dwa – ten płaski wykorzystuję do szybkiego mycia podłóg, głównie usunięcia kurzu, gdy podłoga nie wymaga większego szorowania. Z kolei ten obrotowy świetnie radzi sobie z większymi zabrudzeniami – szczególnie z zaschniętymi plamami.

Skomentuj

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć