• Wyprzedaż!

Multiport Rs-232 rozgałęźnik do drukarki fiskalnej

403,49 zł

Dostawa od:  6.7zł

Hit sprzedaży

Dostępność: 2

Producent:

Kod EAN: 5901436788888

Kod produktu: 9544

Opakowanie zbiorcze: 1

Nasi klienci kupili ten produkt już 5 razy.

Ilość

Klienci którzy kupili ten produkt kupili również:

Konwerter Y-105 USB...
  • Wyprzedaż!
przejsciowki-i-adapter-usb
Konwerter Y-105 USB 2.0-RS232 Unitek
60,48 zł Cena

Hit sprzedaży

MULTIPORT 232 to urządzenie które umożliwi wystawianie paragonów na jednej drukarce fiskalnej z kilku programów sprzedaży zainstalowanych na różnych komputerach. Od wielu lat w sprzedaży detalicznej stosuje się elektroniczne kasy, rejestrujące lub stanowiska komputerowe z programami sprzedaży. Efektem końcowym każdej sprzedaży jest paragon, który drukowany jest na kasie bądź na specjalnej drukarce dołączonej do komputera. W tym drugim przypadku drukarka paragonów jest dołączona do komputera za pomocą portu szeregowego RS232 w komputerze. W wielu sklepach ze względu na szybkość obsługi klienta wygodne a niejednokrotnie konieczne jest prowadzenie sprzedaży na kilku stanowiskach. Aby mieć możliwość pracy na kilku stanowiskach jednocześnie można postąpić na wiele sposobów, jednak dotychczas stosowane rozwiązania posiadają istotne wady.

Oto kilka możliwych dróg postępowania :
1. Wyposażyć każde stanowisko sprzedaży w osobną drukarkę fiskalną. (jest to rozwiązanie wyjątkowo kosztowne).
2. Zastosować zaawansowane oprogramowanie współdzielące drukarkę w sieci komputerowej. (rozwiązanie to jest skomplikowane i nie zawsze możliwe, wymagające odpowiedniego bądź dodatkowego oprogramowania).
3.Zastosować "MULTIPORT 232" umożliwiając w ten sposób podłączenie dwóch komputerów do jednej drukarki szeregowej RS232.


To najlepsze z możliwych rozwiązań ponieważ:

- jest uniwersalne: drukarka w dalszym ciągu jest zakończona portem RS232 oprogramowanie nie widzi żadnej różnicy czy komunikacja przebiega bezpośrednio z drukarką czy z urządzeniem MULTIPORT 232
- jest proste w użyciu: wybieranie portu przez który aktualnie odbywa się komunikacja z drukarką odbywa się automatycznie i nie trzeba stosować żadnych przełączników, instalacja ogranicza się do podłączenia urządzenia MULTIPORT 232 pomiędzy drukarkę i komputer oraz dostarczenia zasilania z portu USB komputera lub zasilacza.
- Niezawodne: w czasie kiedy przez jeden z dwóch portów urządzenia odbywa się komunikacja z drukarką drugi port pozostaje nieaktywny (w tym czasie otrzymuje sygnał wstrzymania transmisji) do czasu zakończenia transmisji na pierwszym porcie i nie wprowadza zakłóceń.
- Tanie: koszt urządzenia jest około 10-krotnie niższy niż drugiej drukarki !


Instalacja.
Urządzenie MULTIPORT232 jest wyposażone w 3 złącza w typowym dla transmisji szeregowej w standardzie RS232C :
jedno złącze męskie służące do podłączenia drukarki szeregowej oraz 2 żeńskie służące do podłączenia komputerów. Do wykonania połączenia w najprostszym przypadku należy stosować typowy przewód do transmisji szeregowej "1do1" zakończony z jednej strony wtykiem DB-9 a z drugiej strony gniazdem DB-9. W zależności od typu podłączanej drukarki może zajść potrzeba użycia od strony drukarki innego rodzaju złącza. Dlatego też zawsze należy sprawdzić w jakim standardzie pracuje drukarka, którą chcemy podłączyć. Urządzenie jest zasilane z portu USB komputera lub z zewnętrznego zasilania.

Parametry techniczne:
- rodzaj kontroli dostępu do drukarki przepływu: RTS/CTS
- tryb pracy drukarki: SLAVE
- prędkość transmisji: 1-115200 b/sek.
- zasilanie (port USB lub zasilacz sieciowy): +5V +/-0.25V / 0.5WJednostka miary: szt.

9544

Napisz opinię!

Grzegorz 2019-12-06

Przełącznik portów RS Multiport2

Urządzenie działa bez zarzutu. Instalowałem już dwa razy - potwierdzam działanie z drukarkami Mera Elzab oraz Zeta Elzab. Działają zarówno programy wystawiające paragony fiskalne jak i program serwisowy Stampa.

Anonim 2019-03-21

Zaproponuj cenę

Cena podstawowa 403.49 zł

 

* Pola wymagane

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć